Premiera płyty “Nowe Niebo” duetu Kozyrska x Sieczak! [PATRONAT]

25 czerwca 2021 to data premiery debiutanckiej płyty duetu Kozyrska x Sieczak. Album “Nowe Niebo” ukazał się pod naszym patronatem medialnym.

Kozyrska x Sieczak to dwójka ludzi dla których liczy się słowo, żywe brzmienie oraz pasja. Ich piosenki to przeplatające się dźwięki współczesnej alternatywy, nostalgicznego popu oraz vintage’owego rocka. Stawiają na pełne, organiczne brzmienie i przebojowość, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii.

Początek zespołu wziął się od rozmowy jaką odbyli późnym latem 2018 roku na jednej z trójmiejskich plaży. Nie usatysfakcjonowani dotychczasowymi dokonaniami zdecydowali się podjąć wspólne muzyczne działania.

fot. okładka płyty

W 2020 roku dali o sobie znać mini albumem „Jeszcze Będzie Pięknie“. Pandemiczną rzeczywistość wspomnianego roku dwójka wykorzystała na pisanie i nagrywanie nowych kompozycji. Pierwsze owoce duet zaprezentował wczesną wiosną 2021 roku singlami „Jestem” oraz „Powolność”, które zapowiedziały debiutancki album grupy. Ich dotychczasowe utwory można było usłyszeć na antenie Antyradia, Czwórki, Trójki, Jedynki, Radia Nowy Świat oraz Radia 357, a także cotygodniowej playliście Spotify „New Music Friday Polska” oraz “Alternatywna Polska”.

*****

Dlaczego nagraliśmy taki album w 2021 roku?

Ponieważ mieliśmy już trochę dosyć mody na lata osiemdziesiąte, plastikowe brzmienia oraz pstrokatą kolorystykę 😉

Mówiąc już całkiem poważnie to nagraliśmy album jaki sami byśmy chcieli słuchać. Nie ma w nim kalkulacji czy ulegania modom za to jest szczerość, pasja oraz podążanie własną ścieżką. Wszystko co związane z tym albumem przygotowaliśmy we dwójkę bez wsparcia firm fonograficznych czy managerów. Zadbaliśmy o każdy szczegół zaczynając od tekstów i kompozycji, na projektach graficznych i teledyskach kończąc. Zawsze zależało nam na wyjątkowym efekcie końcowym. Czasami wymagał on poświęceń – czy to w studiu podczas długich, nocnych sesji nagraniowych czy na planie teledysku, gdy kręciliśmy ujęcia w dwudziesto stopniowym mrozie. Za każdym razem dawaliśmy 100% siebie i nie szliśmy na kompromisy. Bywały momenty w których ogrom pracy wydawał się trudny do wykonania dla dwójki ludzi jednak nasz entuzjazm zawsze pozwalał nam przezwyciężyć wszelkie trudności, a praca twórcza dawała ogromną satysfakcję. 

Nagraliśmy właśnie taki album bo chcieliśmy zaoferować coś pięknego, jednocześnie surowego, bardzo osobistego i szczerego. Bo nie chcieliśmy kopiować innych tylko pokazać że można iść własną, nie utartą ścieżką. Bo chcieliśmy dać świadectwo że w 2021 roku artyści nie potrzebują wytwórni żeby robić jakościowe rzeczy. Ten album to nasze życie, nasza energia oraz emocje zapisane w szczerych słowach i prawdziwych dźwiękach.

*****

Nowe Niebo” to debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak – muzycznego małżeństwa, które w swojej twórczości stawia na żywe brzmienie, słowo oraz pasję.

Na płycie dwójka muzyków prezentuje 11 utworów, które są wynikiem połączenia ich osobistych inspiracji oraz wspólnych życiowych doświadczeń. „Nowe Niebo” to opowieść o poszukiwaniu prawdziwego „ja”, dążeniu do szczęścia i spełnienia, a także o zanurzeniu w teraźniejszości oraz byciu tu i teraz. Muzycznie zespół postawił na naturalne, organiczne brzmienie – w 11 kompozycjach zarejestrowanych w studiu Tall Pine Records pod producenckim okiem Łukasza Sieradzkiego usłyszymy rozbudowane harmonie wokalne oraz liczne gitarowe motywy wsparte żywym brzmieniem sekcji rytmicznej. Podczas tworzenia albumu duet czerpał inspiracje z poprzednich dekad jak również z tego co w muzyce świeże i aktualne nadając utworom charakterystycznego stylu i brzmienia.

Wydawnictwo promują cztery single: „Jestem”, „Powolność”, „Droga” oraz „Powroty”.

Kup album: https://kozyrskaxsieczak.pl/noweniebo

Słuchaj albumu w streamingu: https://kxs.lnk.to/noweniebo

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply