Duet NEONS prezentuje premierowy utwór. Posłuchaj singla “City Lights”

Poznański duet NEONS zaprezentował nowy utwór “City Lights”, do którego powstał teledysk. To bujająca propozycja dla wielbicieli ciepłych brzmień neo-soulowych.

Teledysk do utworu “City Lights” przedstawia miasto jako przebudzający się do życia organizm. W realizację tego projektu zaangażowała się grupy młodych osób, dla których miasto stanowi źródło inspiracji, dlatego zespół postanowił przedstawić je z nietypowej perspektywy.

fot. materiały prasowe

Miasto jest jak żywy organizm, w którego krwioobiegu krążą małe radości i wielkie troski, spektakularne zwycięstwa i drobne porażki, wielkie marzenia i trywialne plany. Historie mieszkańców i przyjezdnych przecinają się na jego ulicach, tworząc melodię, którą codziennie słyszymy zza uchylonych okien kamienic i bloków.

Czasem, gdy robi się gęsto i ciasno, potrzebujemy uciec, by zaraz zatęsknić za znajomą melodią miasta i wrócić do ulubionych miejsc, w których zostawiliśmy swój ślad, i które zostawiły swój ślad w nas.

Przez ostatni rok życie w mieście wyglądało nieco inaczej. Nie mogliśmy korzystać z jego dogodności, odczuwaliśmy więcej stresu, a dobiegająca zza okiem melodia jakby przycichła. Dziś możemy obserwować, jak miasto powoli budzi się i regeneruje. Ponownie rozbrzmiewają znane nam dźwięki!

*****

NEONS to poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann. W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 r. ukazał się debiutancki singiel zespołu “Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 r. zespół opublikował drugi utwór pt. “I Feel Like Movin’”. W sierpniu zespół wypościł trzeci singiel “Waves”, który doczekał się obrazu. Teledysk to swojego rodzaju pocztówka z wakacji, powiew nadmorskiej bryzy oraz oniryczna podróż do lat dzieciństwa.

Zespół zaprezentował się szerszej publiczności podczas koncertów internetowych, w ramach akcji TTB Session oraz Live From a Room, organizowanej przez Sofar Sounds Kraków. Obydwa koncerty są dostępne na stronie zespołu (https://www.facebook.com/NEONSpl/). Duet ma na swoim koncie również koncerty przed publicznością np. podczas Festiwalu Liederlauschen Am Rand oraz jesiennej edycji poznańskiego festiwalu Spring Break. Rok 2021 zespół rozpoczął od wsparcia akcji WOŚP, grając koncert podczas 29 finału. Aktualnie zespół szykuje się do grania wakacyjnych koncertów, będzie można ich usłyszeć na żywo między innymi w Sulęcinie, Poznaniu oraz Kościanie.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply