“Lawenda”, czyli druga zapowiedź nowej płyty Reni Jusis

Do sieci trafił nowy singiel Reni Jusis pt. “Lawenda”, z tekstem Barbary Wrońskiej. Jest to kolejna zapowiedź nowego albumu artystki, który ukaże się 14 lipca. Płyta będzie zatytułowana “Je Suis Reni”.

“Lawenda” to drugi utwór z nadchodzącego albumu “Je Suis Reni”, po świetnie przyjętym “Voyage Voyage”. Premiera francusko-polskojęzycznego projektu Artystki odbędzie się 14 lipca w Święto Narodowe Francji. Nowy singiel to opowieść o spełnionym, kochającym siebie człowieku, który nie goni już za tym, co dawniej wydawało mu się niezbędne do szczęścia. Muzykę do „Lawendy” skomponował Michał Przytulą i Reni Jusis, a słowa są autorstwa Barbary Wrońskiej. Reni Jusis pojawia się jako współtwórca zarówno tekstu, jak i muzyki utworu. – wyrzućmy to zdanie. Teledysk do “Lawendy” wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz.

fot. Agata Serge

Reni Jusis:
“Lawenda” to singiel, który jest moją nową kompozycją napisaną specjalnie na francusko-polską płytę wraz z Barbarą Wrońską. Ta kobieca współpraca zaowocowała romantycznym utworem, który opowiada o naszej wspólnej pasji – podróżach do Francji. Choć ja kocham Paryż, a Barbara z sentymentem wspomina swoje podróże na południe Francji, to nam obydwu marzy się ucieczka z miasta na wieś pachnącą lawendą. Tę historię opisałyśmy właśnie w piosence. To również refleksja, którą odnieść można do wydarzeń ostatnich czasów, kiedy zatrzymaliśmy się niespodziewanie, przestaliśmy gonić za ideałem, skupiliśmy się na byciu tu i teraz.

Olga Czyżkiewicz (reżyserka):
To ogromny zaszczyt pracować z kimś kogo od lat się obserwowało i podziwiało. To jedno z takich spotkanie kiedy nie czujesz, że jesteś w pracy czy projekcie, a w pięknej artystycznej relacji, która unosi i wzbogaca, to spotkanie człowiek – człowiek. W teledysku nie odnosiłam się bezpośrednio do tekstu, a raczej nastroju, atmosfery, treścią pomiędzy słowami. Chciałam także uchwycić klasę i eteryczność Reni.

Album „Je Suis Reni” to zbiór niezapomnianych francuskich piosenek o miłości w wykonaniu Reni Jusis.

Repertuar albumu „Je suis Reni” jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza. Na płycie znajduję się również jeden autorski utwór “Lawenda”, którego tekst powstał we współpracy z Barbarą Wrońską. Zaproszenie do wspólnych nagrań przyjęli również Łukasz Garlicki i Piotr Witkowski, towarzysząc Reni Jusis w czterech utworach.

Przygoda Reni Jusis z Francją i miłość do piosenek tego regionu trwa od wielu lat. W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem… Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 60 i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami.

Tracklista:

 1. Comment Te Dire Adieu
 2. La Rua Madureira (Feat. Łukasz Garlicki)
 3. Le Temps Est Bon
 4. Oum Le Dauphi
 5. Juste Quelqu’un De Bien
 6. Kolor Café
 7. Le Zou (Feat. Piotr Witkowski)
 8. Laisse Tomber Les Filles
 9. Jardin D’hiver
 10. Sympathique
 11. Lawenda
 12. Przypomnij Mi (Feat. Łukasz Garlicki)
 13. L’été Indien (Feat. Łukasz Garlicki)
 14. Voyage Voyage

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply