Nowy singiel “Córy” Karoliny Czarneckiej

Karolina Czarnecka prezentuje teledysk do utworu „Córy”. To piąty singiel promujący wydany w listopadzie 2019 roku album „Cud”. Premierze singla i klipu towarzyszy start platformy CÓRY, która ma za zadanie rozwijanie pasji i talentów młodych kobiet wchodzących w okres dojrzewania.

Utwór „Córy” powstał we współpracy z raperką, muzyczką i performerką z Donbasu – SVET oraz duetem producenckim Winne-2. Klip wyreżyserowała Veronica Andersson, pochodząca ze Szwecji reżyserka i scenarzystka.

Karolina Czarnecka o teledysku „Córy”:
Większość zdjęć do klipu realizowaliśmy na opuszczonym Osiedlu Dudziarska w Warszawie. Trzy wolno stojące bloki „wykluczone” z miasta. Zamurowane wejścia, rozrzucone po podwórku osobiste artefakty byłych mieszkańców.

To świetna lokacja dla klipu, ale też katastroficzny obraz nieudanego eksperymentu społecznego. Kręciliśmy również na basenach Skry, które zarośnięte krzakami są już tylko wspomnieniem miejskiej atrakcji. Warszawa to nie tylko glamourowe ornamenty, to też unikatowe zakamarki, które popadają w ruinę.

Klip opowiada o prawdziwych bohaterkach – dziewczynach, które kierując się swoja pasją i przyjemnością, robią dzisiaj to, co sobie wymarzyły. W teledysku zobaczyć można m.in: Ewę Pieńkowską (jedyną stunterkę, która wykonała pokaz na NitrOlympx dla ponad 50.000 osób na legendarnym torze Hockenheim), Annę Sokólską (Podlasiankę, najlepszą na świecie łuczniczkę konną), Magdalenę Kisiałę (przedstawicielkę nurtu Nowego Cyrku w specjalizacji: lina pionowa, która współtworzy fundację Sztukmistrze) oraz Shady Lady (jedną z najpopularniejszych polskich drag queens).

Wraz z premierą singla startuje platforma CÓRY.com.pl, która określana jest jako „siostrzana przestrzeń dla nastolatek”. Zadaniem projektu jest budowanie wiary w siebie poprzez rozkwit pasji i talentów młodych kobiet, wchodzących w okres dojrzewania. Platforma ma funkcjonować w Internecie jak bezpieczna przystań.

Otwarcie platformy to swego rodzaju klamra. Zostawiam tu wszystko co młodzieńcze, bystre, patchworkowe. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli_ły CÓRY myślą lub złotówką i tym, którzy_re to jeszcze zrobią :). CÓRY, nie pozwólcie żeby Was uciszano! Mówcie, krzyczcie, marzcie o Nagrodzie Nobla! – mówi Karolina Czarnecka.

Platforma jest podzielona na trzy podstawowe sekcje: PRACOWNIA (warsztaty i spotkania online rozwijające emocjonalnie i intelektualnie nastolatki), INSPIRATORKI (reportaże o kobiecych bohaterkach) oraz POZYTYWY (gadżety, które tworzone we współpracy z artystkami, mają za zadanie motywować nastolatki to twórczych działań).

CÓRY.COM.PL są darmowe. Twórczyni chce by platforma była w pełni inkluzywna i otwarta dla wszystkich młodych dziewczyn, bez względu na dochód.

 

Leave a Reply