Gosia Bruś powraca z nowym utworem “Chwile”! [RECENZJA]

“Chwile” to premierowy utwór Gosi Bruś, który zapowiada jej nowy album. W skład zespołu wchodzą w większości muzycy nieistniejącej już grupy Free Time.

Gosia Bruś kontynuuje swoją działalność muzyczną, czego potwierdzeniem jest jej nowy, na swój sposób przebojowy utwór “Chwile”. To klasycznie skrojona kompozycja pop-rockowa, oparta na czytelnym przekazie i prostej rytmice. Swoim klimatem zespół wokalistki nawiązuje do lat 90., podkreślając w ten sposób czystą formę piosenki, niemającej nic wspólnego z alternatywnymi, tak popularnymi ostatnio odniesieniami artystycznymi. Zawodowe podejście do zgrania samego utworu świadczy o jego istotności, bo warto dodać, że wszyscy muzycy to zawodowcy, co przekłada się na jakość ich nowej propozycji.

fot. materiały prasowe

Być może mocniejsze zaakcentowanie samej kompozycji poprzez jeszcze lepszą produkcję nadałoby jej większego kolorytu, jednak już teraz można powiedzieć, że mamy do czynienia z czymś interesującym. “Chwile” to utwór, który sprawdzi się nie tylko podczas tegorocznego lata – jego przekaz jest głębszy, dodatkowo podkreślony dojrzałym, choć wciąż niezwykle lotnym głosem wokalistki. To charakterystyczny wokal nadaje większego indywidualizmu tej piosence. Gosia Bruś oddała nam świeży, bezpretensjonalny, niewymagający dużego zaangażowania, choć ważny w swej otwartej formule utwór, który staje się zwiastunem czegoś być może równie porywającego (trwają nagrania płyty). W takim razie czekamy na więcej, bo już teraz można śmiało stwierdzić, że jest na co czekać.

*****

Gosia Bruś (wł. Małgorzata Bruś-Atamańczuk) to posiadająca wieloletnie sceniczne doświadczenie, pochodząca z Wrocławia, wokalistka rockowa. W 1994 roku nawiązała współpracę z muzykami wrocławskiej sceny muzycznej współtworząc zespół Free Time. Zwieńczeniem tej współpracy było wydanie w grudniu 1999 roku, płyty „Dobra Noc”, pod skrzydłami wrocławskiej wytwórni muzycznej – Luna Music. Płyta została dobrze przyjęta przez krytyków i publiczność, co z kolei zaowocowało wieloma koncertami z czołówką ówczesnej polskiej sceny muzycznej oraz nagraniem teledysku do tytułowego utworu” Dobranoc”.

Po rozwiązaniu zespołu w 2005 r. oraz kilkuletniej przewie, Gosia postanowiła kontynuować przygodę z muzyką pod własnym nazwiskiem. W międzyczasie występowała jako reprezentant jednego z donatorów w sześciu edycjach wrocławskiego Koncertu Nadziei, wykonując największe muzyczne przeboje w aranżacjach Marcina Mirowskiego oraz Mariusza Dziubka.

*****

Muzycy, z którymi wokalistka obecnie współpracuje to Jarosław Pawlicki – gitara basowa; Marek Atamańczuk – perkusja; Piotr Laska  – gitara, instrumenty klawiszowe.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply