Tomasz Borowczyk prezentuje nowy singiel “Miłość / Młodość”. Premiera albumu

“Miłość / Młodość” to drugi singiel promujący debiutancki album Tomasza Borowczyka. Do utworu powstał wyjątkowy teledysk. Płyta pod tym samym tytułem jest już dostępna w wybranych serwisach streamingowych.

Tytułowy utwór zdradza klimat całego albumu, choć nie odsłania jego wszystkich walorów. Artysta bardzo przekonująco przedstawia osobiste odczucia i przemyślenia w dosyć czytelnie zakreślonym tekście. Słowa oraz muzyka stają się częścią charyzmy samego wokalisty. Właściwie należałoby powiedzieć – songwritera, bo cały utwór jest odzwierciedleniem wrażliwości Tomasza. On odpowiada za słowa, a także muzykę oraz całą koncepcję piosenki (produkcją zajął się współpracujący m.in. z Mikromusic – Piotr Pluta).

fot. materiały prasowe

Sama kompozycja oparta została na naturalnym, wręcz organicznym brzmieniu instrumentów, głównie wybijającej się na pierwszy plan gitary (choć przyjemnej melodyki dodają delikatnie zaszczepione instrumenty klawiszowe). Prosty przekaz magnetyzuje szczerymi intencjami autora. Przyciąga uwagę także nienachalnie podana forma utworu “Miłość / Młodość”. To taka piosenka, która spodoba nam się za pierwszym przesłuchaniem lub nie wzbudzi naszego większego zainteresowania. Na pewno warto samemu skonfrontować się z tą propozycją. To muzyka dla wrażliwców, bo takim niewątpliwie jest Tomasz Borowczyk.

*****

“Często w swoich tekstach poruszam tematy autobiograficzne ponieważ wtedy dobrze mi się pisze. Wzięło się to również stąd, że lubię jak najwięcej wiedzieć o tym o czym chcę śpiewać. Wierzę też, że wtedy moja muzyka nosi większe znamiona storytellingu i jest autentyczna. Opowiadanie historii to mój ulubiony kierunek pisania tekstów. Nie inaczej było w przypadku piosenki “Miłość / młodość”. Opowiada ona o dorastaniu i tych wszystkich pierwszych, ważnych i pięknych momentach w życiu człowieka, które wtedy się dzieją, a które mimo upływu lat wciąż pamiętamy jakby działy się wczoraj.” – jak informuje Tomek Borowczyk i dodaje:

Pisanie piosenek po części stało się też wtedy dla mnie pewną formą terapii, której – początkowo – nie wiedziałem, że potrzebuję. Pewnie dlatego stąd tyle ballad na mojej płycie. Zacząłem dostawać pierwsze sygnały od słuchaczy, że te piosenki na nich oddziałują. Jedne bardziej drugie mniej ale generalnie słuchacz wchodzi z nimi w kontakt. Bardzo mnie to cieszy. Ponieważ tzn., że moja potrzeba wypowiedzenia i wyśpiewania się została zaspokojona”.

*****

Tomasz Borowczyk jest tyskim singer songwriterem. W zeszłym roku wydał jeden debiutancki singiel ” W nieskończoność”. Miał on również swoją premierę wraz z teledyskiem w serwisie YT. Wkrótce na fizycznym nośniku ukaże się jego debiutancka płyta zatytułowana  “Miłość/ Młodość” (dostępna już w streamingu), którą wyprodukował Piotr Pluta (producent i realizator dźwięku znany głównie ze współpracy z zespołem Mikromusic i Grzegorzem Hyżym).

“Zanurzam słowa w muzyce. Namaczam, odstawiam na bok i pozwalam, by wszystko się wzajemnie przegryzło. Emocje przesiąkły nutami a nuty emocjami. Nie zawsze wiem co z tego wyniknie. Czasem to jak wywoływanie zdjęć w ciemni.” – Tomasz Borowczyk

Płyta “Miłość / Młodość” dostępna jest w serwisach cyfrowych: https://open.spotify.com/artist/1vtWgTUjmALR6FkrBRSzOw?si=BL_XyntxRf–DgTSeTdA_A

*****

Social media Tomasza Borowczyka :

www.instagram.com/tomek.borowczyk

https://www.facebook.com/TomaszBorowczykPiosenki

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply