Międzynarodowa współpraca Alicji w utworze “Growing Up”

Alicja Szemplińska nawiązała współpracę z najbardziej utytułowanym i rozchwytywanym młodym producentem w Czechach – fiedlerskim oraz wschodzącą gwiazdą z Holandii – remme. Efektem ich współpracy jest utwór “Growing Up”.

Alicja może pochwalić się już kilkoma sukcesami na swoim koncie – zwycięstwo w X edycji programu „The Voice of Poland”, występ na festiwalu w Opolu oraz tytuł reprezentantki Polski na konkursie Eurowizji 2020 (odwołanym z powodu pandemii).

fot. Piotr Tarasewicz

Teraz do listy osiągnieć artystka może dopisać kolejne – międzynarodową współpracę z wyżej wspomnianymi artystami.

– Piosenka opowiada o młodości i poczuciu zagubienia, gdy nie wiesz, dokąd się udać. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że to absolutnie normalne i każdy przechodzi przez ten etap. Nie martw się, znów powstaniesz i zabłyśniesz – mówi remme.

– Międzynarodowa współpraca to jedno z moich marzeń, które się właśnie spełniło! Od pierwszej chwili gdy usłyszałam piosenkę „Growing Up” wiedziałąm, że chcę być jej cześcią. To zaszczyt pracować z tak zdolnymi ludźmi jakimi są remme i fiedlerski. Zapraszam wszystkich do osobistej oceny! – dodaje Alicja.

– Proces pisania piosenek nie trwał zbyt długo. Podczas rozmów via Zoom napisaliśmy „Growing Up”, ponieważ nie mogliśmy spotkać się osobiście z powodu pandemii. Pisanie z remme i jego zespołem wydawało się bardzo naturalne, mimo że komunikowaliśmy się tylko online – opowiada fiedlerski.

Alicja czas pandemii spędziła bardzo produktywnie. Światło dzienne ujrzały jej trzy single: „Gdzieś”, „Pusto” oraz „Na pamięć”, zapowiadające jej debiutancki album. A to wszystko w trakcie gorącego okresu przedmaturalnego!

fiedlerski wydał debiutancką EPkę „ID 2.21.92” w kwietniu 2021 roku, na którą trafił przebojowy singiel „pápá”, który znalazł się na 2. miejscu listy TOP 50 czeskiego Spotify z prawie 2 milionami odtworzeń. Cechą charakterystyczną fiedlerskiego była kiedyś maska, jednak postanowił ją na chwilę odłożyć.
Kariera remme rozpoczęła się od rewelacyjnego „get older”, które obecnie ma już ponad 8 mln streamów. Następca, „hunger”, może liczyć na wynik 4,7 mln streamów. Trzeci singiel wokalisty, „lose touch”, trafił na 88. pozycję niemieckiego Airplay chart. Solową dyskografię artysty zamyka „something real”.

remme tworzył muzykę już jako 12-latek. Swój czas dzieli między rodzinnym Eindhoven a Berlinem. Do jego inspiracji należą Frank Ocean, Fleetwood Mac, Bruce Springsteen, Jeff Buckley oraz Justin Bieber. – Wiem, to dość eklektyczne zestawienie, ale tak to już chyba jest z nami, millenialsami, że nie przejmujemy się ograniczeniami gatunkowymi – wyjaśnia gwiazdor. Młody wokalista ma starą duszę, czego odzwierciedlenie można znaleźć w komponowanych przez niego utworach.

 

Leave a Reply