Aneta Nayan w oryginalnej odsłonie. Posłuchaj utworu “The Real Me”

“The Real Me” to premierowy utwór Anety Nayan, który powstał jako soundtrack do krótkometrażowego filmu “Inside”. Do tej jakże poruszającej piosenki powstał także zaskakujący teledysk.

Refleksyjny charakter utworu “The Real Me” dotyka istotnego problemu depresji, który w swej istocie staje się dodatkowo ważny poprzez interpretację samej artystki. Bez trafnie, ale też wyraźnie określonego przekazu ta piosenka nie mogłaby tak silnie oddziaływać na słuchacza. Do tego dochodzi niezwykle szlachetna, zupełnie nie mieszcząca się w mainstreamowym nurcie kompozycja, która uderza słowem, ale też niezwykle wyważonym dźwiękiem. Siła tego utworu paradoksalnie leży w jego oszczędnej formie, przykuwającej uwagę powściągliwością w wyrażaniu pewnych emocji.

fot. materiały prasowe

A pomimo to całość pulsuje mnogością wrażeń, powodując mały wstrząs, który pozostawia w nas poruszenie na dłużej niż jedynie podczas trwania tej propozycji. Każdy jej element ma swoje uzasadnione miejsce i przez to nawet najmniejszy ruch związany z brzmieniem, ale też wagą poszczególnych słów staje się niezwykle istotny. Ciężko jednoznacznie określić charakter tej kompozycji, choć można w niej odnaleźć obrazowy, jakby celowo rozciągnięty klimat, który wpisuje w muzykę teatralno-filmową. “The Real Me” posiada też elementy ponadgatunkowej swobody w wyrażaniu pewnych emocji oraz organiczną, nieco alternatywnie podaną melodykę. Na pewno całość tworzy trudną do jednoznacznego określenia konstrukcję, gdzie na pierwszy plan wysuwa się twórczy indywidualizm, dodatkowo podkreślony subtelną, ale jakże poruszającą interpretacją Anety Nayan. Takiego utworu trudno szukać wśród polskich nowości ostatnich miesięcy. Pięknie, stylowo i z niewspółczesnym wdziękiem. Brawo.

*****

Aneta Nayan pochodzi z Białegostoku, a obecnie mieszka w Brukseli. W wieku 7 lat zaczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu, ale ten instrument zajął drugie miejsce w jej sercu. To śpiew był tym, co zawsze  wygrywało. Mając 11 lat skomponowała swoją pierwszą piosenkę, po której szybko powstawały kolejne.

W 2015 roku wydała EP – kę “Her Eyes” z portugalską wytwórnią Blim Records, a w 2018 mogliśmy usłyszeć jej album “Reasons” wydany z Agencją Muzyczną Polskiego Radia (z jedną z piosenek wystąpiła na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w Konkursie Debiuty). W 2019 uzyskała tytuł magistra sztuki w specjalności wokalistyka jazzowa w Konserwatorium Królewskim w Brukseli. Do dnia dzisiejszego współpracuje z muzykami tam poznanymi.

FB Anety Nayan: https://www.facebook.com/anetanayan

 

fot. okładka singla

Leave a Reply