Cukier powraca z nowym singlem “Spaliłem dla niej Rzym” i zapowiada drugi album

“Spaliłem dla niej Rzym” to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. W piosence spotkał się – tak charakterystyczny dla artystów –  muzyczny eklektyzm oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. To kolejne mocne wejście duetu!

Duet Caboń-Krebs znów przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy.

“Łachmany”, “Kobiety” i “Romanse” to tytuły utworów kojarzące się słuchaczowi muzyki alternatywnej z zespołem CUKIER. Tworzący go wokalista i tekściarz Bartek Caboń oraz producent i instrumentalista Amek Krebs zyskali dzięki nim nie tylko zainteresowanie odbiorców, ale również przychylność mediów. Po kilku miesiącach przyszedł czas na kolejny autorski materiał, a jego pierwszą odsłoną jest singiel “Spaliłem dla niej Rzym”.

fot. okładka singla

Piosenka to kwintesencja wyrazistego stylu zespołu, który definiowany jest odważnym łączeniem brzmień oraz artystyczną bezkompromisowością.

Piosenka jest rozprawką o tym, że nie ma dobra i zła. Wszystko jest pomiędzy i to, co dobre dla jednych, może być tragiczne dla innych. Utwór jest zapisem zdrady i obrazem skutków, jakie za sobą niesie. Pośrednio to metafora, jak nasze decyzje wpływają na nas i wszystko wokół. Żyjemy bowiem w świecie nieustannych pokus i w tym przypadku jasne jest, że nie chodzi o małe przyjemności, a chęć zburzenia wszystkiego jedną odważną – a być może głupią – decyzją. Wtedy nic już nie będzie takie samo.

Całość jeszcze bardziej potęguje niepokojący wideoklip, za który odpowiada COOLKOLEKTYW.

*****

Zespół CUKIER powstał z inicjatywy producenta Amadeusza Krebsa oraz wokalisty i tekściarza Bartka Cabonia, których artystyczne drogi przecięły się w 2019 roku. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować razem autorski materiał, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. Bardzo szybko ze swoją twórczością trafili do projektu My Name Is New, w ramach którego wydali 3 single. Oryginalność muzyczna i zaangażowanie zespołu zaowocowały podpisaniem kontraktu z wytwórnią Kayax. Niedługo później w czerwcu 2020 roku CUKIER wydał – pod naszym patronatem medialnym – swój debiutancki album o tytule „JEDEN” i zagrał kilkanaście koncertów w całym kraju, dzieląc scenę m.in. z Krzysztofem Zalewskim, Darią Zawiałow, Vixenem, czy Karoliną Czarnecką. Latem tego roku do odsłuchu trafi ich drugi długogrający materiał, który zapowiada singiel „Spaliłem dla niej Rzym”.

 

fot. materiały prasowe (Ola Bodnaruś)

Leave a Reply