LENDA / KOZUB z drugą odsłoną premierowej EP. Posłuchaj utworu “Tu To”

“Tu To” jest drugim singlem promującym minialbum projektu LENDA / KOZUB.

Po świetnie przyjętym singlu “Bałamutka” duet LENDA / KOZUB powraca z kolejną zapowiedzią debiutanckiej EPki, która ukaże się w czerwcu pod naszym patronatem medialnym.

Tekst wspomnianego utworu o tytule “Tu To” nawiązuje do emigracji i tęsknoty nie tyle za samym krajem, co za bliskimi i wszystkim tym, co wielu ludzi trzyma na miejscu bądź każe im wracać do domu.

Do singla powstał również teledysk zainspirowany filmami jednego z ich ulubionych reżyserów i scenarzystów – Stanisława Barei, ale także okresem początków budowy osiedli z wielkiej płyty i latami 90-tymi.

fot. materiały prasowe

Zespół chciał ukazać to, co komuna pozostawiła po sobie poprzez stan klatek schodowych i osiedli, które szybko niszczeją i bardzo często reprezentatywne są tylko z zewnątrz. W teledysku pojawiają się nagrania z Dolnego Śląska (Świdnicy, Wałbrzycha), ale także Warszawy, Olsztyna, Torunia, Radomia oraz Brzeska. Nawiązując do tytułu debiutanckiej EP-ki “Zabawa w Dom”, klip przywołuje także przypadki ludzi zwiezionych na tereny Ziem Odzyskanych. Osób, które początkowo nie do końca umiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości, osiedlając w miastach i rozpoczynając swoją własną “Zabawę w Dom”.

*****

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub.

Para została wyróżniona przez fundację artystyczną im. Kaliny Jędrusik i została laureatem nagrody „Młody Talent 2018”.

Ponadto zdobyli I miejsce i nagrodę główną im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” z autorską kompozycją „Boo Hoo”, I miejsce XV Festiwalu Stachuriada, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” oraz I miejsce podczas V Międzynarodowego Festiwalu CZ-PL im. P. Królikowskiego.

Jako laureaci II miejsca konkursu „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019, zagrali także na scenie Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2019 r. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2020, wystąpili z autorskim materiałem i poza I miejscem, zdobyli także Nagrodę Specjalną Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zaproszenie do II etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nominację do 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, na którym kilka miesięcy później zwyciężyli.

W okresie pandemii wzięli udział w Domowym Festiwalu Piosenki, na którym wygrali I nagrodę w kat. piosenka autorska, a w roku 2021 zespół będzie reprezentował Polskę, dołączając do line-up’u międzynarodowej imprezy „Hradecký slunovrat” w Hradec nad Moravicí w Czechach.

I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w tym roku światło dzienne ujrzy autorski materiał duetu w języku polskim, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem.

Singiel dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/LendaKozubTUTO

 

Leave a Reply