“Uciekaj moje serce”. Osiecka w interpretacji De Mono

“Uciekaj moje serce” to utwór promujący najnowszą płytę De Mono, w całości opartą o twórczość Agnieszki Osieckiej. Znajdziecie na niej m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Andrzeja Kurylewicza. A wszystko to w zupełnie nowej odsłonie.

Wśród utworów powszechnie kojarzących się z Agnieszką Osiecką (“Piosenka o okularnikach”, “Polska Madonna” czy “Uciekaj moje serce”) w albumie znajdziemy jeszcze „Nim wstanie dzień”, „Deszcze niespokojne”, „Chodzi o to żeby nie być idiotą” i wiele innych. Męski punkt widzenia na twórczość Osieckiej znalazł odbicie w tytule – „Osiecky”.

fot. okładka albumu

 

Płyta jest studyjną rejestracją niezwykłego spektaklu, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy mających okazję widzieć go na żywo. Osobowość Andrzeja Krzywego oraz oryginalne aranżacje Pawła Dampca i Zdzisława Zioło sprawiają, że – na pierwszy rzut ucha znane utwory – nabierają tu zupełnie nowych znaczeń. Napisane dziesiątki lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości, teraz zaskakująco celnie wpisują się w naszą teraźniejszość. I okazuje się, że świat nie zmienia się tak szybko, jak myślimy. Dla tych, którzy znają utwory Agnieszki Osieckiej, zawartość płyty będzie zaskakującym spotkaniem z poetką, dla tych, którzy z jej tekstami zetkną się po raz pierwszy – refleksyjną przygodą, a dla wszystkich – ucztą słowno-muzyczną. Jakie niespodzianki kryją się jeszcze na płycie De Mono „Osiecky”?

 

Leave a Reply