Kashia i Ola Duda w utworze “Cała ja”. Wyjątkowa odsłona projektu Hybrid Session

“Cała ja” to utwór nagrany przez pianistkę, kompozytorkę i producentkę muzyki Kashię z wokalistką Olą Dudą. To jednocześnie premierowa odsłona większego projektu, który kryje się pod nazwą HYBRID SESSION.

Kompozycja “Cała ja” absorbuje uwagę poprzez znaczącą dojrzałość, ale też rozmach, z jakim została nagrana. Połączenie wielowątkowej muzyki ze szlachetnie prezentującym się głosem młodej wokalistki Oli Dudy, budzi niewątpliwy podziw i zainteresowanie. Zderzenie muzyki elektronicznej z klasycznie pięknym kolorytem brzmienia, daje wyraz czegoś obrazowo doskonałego. Forma muzyki wykracza poza typową propozycję popową, nadając jej głębszego znaczenia. Zespolenie w spójną całość filmowych przestrzeni z piosenkową melodyjnością i umiejętność rozciągania ujmujących harmonii nadaje jej dodatkowej jakości.

fot. materiały promocyjne

Do tego dochodzi nienaganna, świeża produkcja, która nie przytłacza, pozostawiając wręcz uczucie lekkiego niedosytu. A to znów sprawia, że chcemy niejednokrotnie wracać do tego utworu. W “Całej ja” jest też coś na swój sposób sensualnego, a pierwiastek kobiecej wrażliwości dodatkowo pogłębia propozycję Kashi. Zdecydowanie warto śledzić dalsze poczynania artystki, bo szkoda byłoby przegapić coś faktycznie wartościowego. Warto też zwrócić uwagę na obraz, który towarzyszy tej propozycji, bo to w końcu nie jest standardowy teledysk.

*****

KASHIA jest pianistką, kompozytorką oraz producentką muzyki. Swoją przygodę z dźwiękami zaczęła w szkole muzycznej w wieku 6 lat. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dwa nurty muzyczne, które są jej największą inspiracją to muzyka filmowa oraz muzyka elektroniczna (w dużej mierze EDM).

W przeszłości brała udział w różnych muzycznych projektach takich jak Child of Classic and Dubstep czy też ShiftersMind. Jest laureatką m.in. konkursu na remix utworu organizowanego przez artystę Glaca znanego z zespołów Sweet Noise, My Riot.

Uczestniczyła w festiwalach i wydarzeniach takich jak Pralnia Elektroniczna, Kaskada Festival, Skrillex Night, Prodigy Night, Poznań Game Arena, Boski Fest, Silesia in Love Festival jako muzyk, DJ-ka oraz producentka muzyki elektronicznej.

Aktualnie tworzy własny artystyczny projekt muzyczny pt. HYBRID SESSION, w którym skupia się na tworzeniu i łączeniu muzyki elektronicznej z muzyką filmową oraz sztuką wizualną.

*****

HYBRID SESSION to projekt tworzony i prowadzony przez pianistkę, kompozytorkę i producentkę muzyki Kashia. Inicjatywa ta zakłada łączenie różnych styli z gatunku muzyki elektronicznej, hip-hopowej, rockowej i filmowej z elementami sound designu. HYBRID SESSION za swój cel stawia także promocję innych artystów, m.in. wokalistów. Inicjatywa wspiera również szeroko pojęte sztuki wizualne – od malarstwa po teledyski.

Najnowsza premiera w ramach projektu HYBRID SESSION to kolaboracja dwóch niezależnych artystek: wokalistki Oli Dudy oraz producentki muzyki Kashi. Utwór powstał w konwencji muzyki filmowej z elementami elektroniki. Opowiada o samotności, smutku, ale również nadziei, bliskości i miłości. Całości dopełnia mashup video w formie muzycznego tła. Za tekst utworu odpowiada Monika Górny, tekściarka która współpracowała min. przy tworzeniu tekstów do projektu iWojtek. Premiera singla odbyła się 29 kwietnia 2021.

 

 

Leave a Reply