Simply Sounds prezentują debiutancki singiel “Truth In Sounds”

Pod koniec kwietnia premierę miał debiutancki singiel i teledysk do piosenki “Truth In Sounds” projektu Simply Sounds. To nowy, jakże ciekawy zespół na polskiej scenie muzycznej.

Simply Sounds garściami czerpie z elektroniki, ale robi to w sposób umiejętny i wyważony. Na jej bazie tworzy klimatyczną, ale też nietuzinkową muzykę, co w przypadku takich projektów nie jest to aż tak oczywiste. Tutaj liczy się również pewien indywidualizm, który w zespole nakreśla niezwykle charakterystyczna wokalistka Sylwia Wilfort. To jej głos staje się magnesem przyciągającym uwagę. Oryginalność objawia się w swego rodzaju plastyczności wokalu i umiejętności przyjmowania różnych form (warto zwrócić uwagę na okazale zakreślone zwrotki, po których pojawiają się miękkie melodyjne refreny).

fot. okładka singla (materiały prasowe)

Delikatny puls muzyczny, który wyznacza szlachetność samej kompozycji to zasługa kompozytora i producenta Roberta Madziarza. Dzięki jego pomysłom dostaliśmy propozycję nienachalną, lekko płynącą, ale też efektowną z czysto emocjonalnej strony. W tle słychać także żywe brzmienie gitarowe, co jest dodatkowym atutem całości. Jak na debiutujący zespół, mamy już do czynienia ze znaczącą świadomością, która z pewnością pokieruje ich przyszłe dokonania na właściwe tory. Interesujący debiut, który z pewnością jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy.

*****

Simply Sounds to nowy projekt muzyczny, który powstał w styczniu 2021 roku. W jego skład wchodzą Sylwia Wilfort – wokalistka i autorka tekstów oraz Robert Madziarz – gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Simply Sounds jest połączeniem muzyki elektronicznej, gitarowej oraz tekstów, z którymi każdy słuchacz może się identyfikować. Obecnie duet SIMPLY SOUNDS pracuje nad materiałem na płytę w Sound Travel Studio, a kolejne nowości pojawią się już niebawem.

Muzykę do utworu skomponował Robert Madziarz, słowa natomiast napisała Sylwia Wilfort. Za produkcję teledysku odpowiada Nalepa Art, make-up: Ana BarKing ARTI STUDIO, backstage foto Kasia Szymczyńska, zaś produkcja muzyczna i miks to dzieło Roberta Madziarza i wytwórni Sound Travel Studio. Mastering utworu wykonał Grzegorz Piwkowski-mastering High-End Audio.

 

Leave a Reply