KULT zapowiada “Ostatnią płytę”

Zespół Kult ogłosił premierę nowego albumu zatytułowanego “Ostatnia płyta”.

“Ostatnia płyta”, jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane – to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Zespół Kazika Staszewskiego, jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów, to prawdziwa maszyna koncertowa i gwarancja jakości muzyki. “Ostatnia płyta” będzie wydawnictwem, które niewątpliwie zaskoczy słuchaczy.

fot. PAP materiały prasowe

Będzie to album różnorodny stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych – od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą – saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie “Zaraza”).

Preorder startuje w środę 5 maja w samo południe w sklepie internetowym wytwórni SP Records, wydawcy albumu. Ostatnia płyta” ukaże się na CD, a także na winylu.  Będzie to najwyższej jakości wydanie dwupłytowe (2×180 gram), w trzech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i pomarańczowej (transparentnej). Limit nakładu ustalą sami kupujący – płyta będzie sprzedawana tylko przez tydzień, od 5 do 12 maja do godziny 11:59. Po tym terminie nie będzie możliwości zakupu albumu. Dla miłośników analogowego brzmienia mamy także kasety MC, a dla wszystkich – koszulki i plakaty promujące płytę.

W przedsprzedaży będzie można zamówić również płyty z autografem – tym razem jednak ich liczba będzie ograniczona do wyłącznie 1000 sztuk.

 

Leave a Reply