Agata Kuliczkowska z debiutanckim singlem “Stalowa”!

Agata Kuliczkowska zaprezentowała swój debiutancki singiel. Utwór “Stalowa” ukazał się przy współpracy z wytwórnią Delphy Records. Artystka jest w trakcie przygotowań dwóch kolejnych singli.

Trzeba przyznać, że pierwszy utwór Agaty Kuliczkowskiej staje się intuicyjnie znamienny pod względem stylu i interpretacji, jeśli chodzi o poczynania młodej wokalistki. Trudno powiedzieć, czy nakreśla on kierunek późniejszych poczynań artystki, jednak już teraz wyraźnie odnosi się do takiej muzyki, która wydaje się jej naturalnym środowiskiem. To ważne, bo nie ma w tym nadmiernej kreacji ani też sztuczności, która zbyt często wkrada się w podobne projekty popowe. Rytmiczna kompozycja została zaostrzona poprzez gitarowe, nadające charakteru zagrywki. Utwór bardzo dobrze został poprowadzony od strony muzycznej, ale też wokalnej.

fot. materiały prasowe

To właśnie głos wydaje się oryginalny i nadaje niewątpliwego indywidualizmu tej propozycji. Nic nie mogłoby się też udać bez charyzmy, którą zdecydowanie wokalistka posiada. Większa specyfika poczynań Agaty z pewnością jeszcze się pojawi, ale już teraz można uznać piosenkę “Stalowa” za znaczący początek czegoś być może ważnego i jeszcze bardziej interesującego w przyszłości. Póki co mamy do czynienia z mocnym wejściem, co przy debiucie jest bardzo ważne.

*****

Debiutancki singiel młodej wokalistki nosi tytuł „Stalowa” i jest osobistą refleksją artystki o zamkniętości emocjonalnej, ukrywanej wrażliwości i byciu twardzielką…. a przynajmniej o sprawianiu takiego wrażenia! Czy w dzisiejszym świecie tak trzeba?

Agata urodziła się w Kielcach, jest absolwentką Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest jednak częstym gościem zarówno w Kielcach jak i w Krakowie.

fot. materiały prasowe

Kocha wyrażać się w sztuce, czego próbowała już na wielu płaszczyznach, w aktorstwie, projektując ubrania, malując, fotografując (co dalej robi czynnie na swoim prywatnym instagramie) pisząc wiersze i teksty do szuflady. Jest bardzo wrażliwą osobą i czuje silną potrzebę, aby utrwalać swoje przemyślenia za pomocą sztuki. Bardzo mocno wspomina Warsztaty, w których uczestniczyła w WDK w Kielcach, prowadzonych przez św.p. Piotra “Kubę” Kubowicza. Na warsztatach uczestnicy obserwowali tworzenie utworów muzycznych od podstaw, na podstawie tekstów wierszy, następnie ćwiczyli, śpiewali na koncertach i nagrali płytę.

Agata z natury gna do przodu, kocha podróżować w nowe miejsca i próbować nowych rzeczy. W 2020 roku Agata rozpoczęła nową wielką przygodę – współpracę z warszawską wytwórnią Delphy Records, wyciągając z szuflady swoje zapiski i muzyczne pomysły. Efektem współpracy jest debiutancki singiel Agaty pod tytułem “Stalowa”. Utwór ten, jak opisuje Agata, to pierwsze wrażenie, które sprawia, czyli pokazanie się większej grupie odbiorców w masce, jaką nosi na co dzień, gdy zgrywa przed wszystkimi twardzielkę. Klip muzyczny swoją formą i charakterem uzupełnia treść utworu.

W kolejnych dwóch singlach, które już niedługo się ukażą, artystka otwiera się bardziej i chce dać się poznać bliżej, opowiadając o swoich prawdziwych emocjach. Utwory te będą bardzo osobiste i opowiadać będą o strachu, tęsknocie ale też o miłości.

Agata zapowiada, że kolejny singiel zatytułowany “Imbiru smak” ukaże się już w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, a trzeci w ciągu najbliższego pół roku.

Do swoich utworów Agata stworzy klipy muzyczne przy współpracy Studia Filmowego Cannonade.

POSŁUCHAJ singla “Stalowa”:
🟢 na Spotify, Tidal i innych platformach: https://www.delphy.pl/Stalowa

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply