Tomasz Borowczyk prezentuje utwór “Oddaję” [RECENZJA]

“Oddaję” to nowy autorski utwór, który zwiastuje debiutancką płytę Tomasza Borowczyka. Do singla powstał teledysk, który można obejrzeć za naszym pośrednictwem.

“Oddaję” to przykład tego jak popową, dosyć lekką melodię można połączyć z czymś bardziej wartościowym. Dzięki temu zachowano piosenkową, jakże czytelnie określoną formę, która nosi namiastkę czegoś bardziej znaczącego. Do tego dochodzi żywe brzmienie instrumentów i ładna aranżacja Piotra Pluty, podkreślająca organiczny charakter tej kompozycji. W drugiej części utworu następuje znaczące rozwinięcie, które opiera się nie tylko na pogłębieniu instrumentalnych zabiegów (m.in. gitarowych), ale mocniejszym tąpnięciu emocjonalnym. To umiejętne budowanie napięcia nadaje piosence dodatkowej ważności.

fot. materiały prasowe

Nowa propozycja Tomasza Borowczyka mieści się w podobnej stylistyce, jaką stworzył MaJlo na płycie “Re_covery” albo Leski na “Splocie”. Takie porównania należy traktować jednak jako luźne skojarzenia, bo artysta będący dopiero na początku drogi artystycznej wyraźnie zaznaczył już swoje przeżycia, określające jego indywidualność. Jak będzie dalej? Zobaczymy. “Oddaję” to taka propozycja, do której chce się wracać i to chyba jest największy komplement względem tej piosenki.

*****

Jak informuje sam artysta, pierwszy singiel “Oddaję” to jego najcięższy kaliber z płyty: “chodzi o to, że czasem każdy z nas oddaje miłość w nierównej ilości, ponieważ jesteśmy jacy jesteśmy”.

Tomasz Borowczyk jest tyskim singer songwriterem. W zeszłym roku wydał jeden debiutancki singiel ” W nieskończoność”. Miał on również swoją premierę wraz z teledyskiem w serwisie YT. Wkrótce na fizycznym nośniku ukaże się jego debiutancka płyta zatytułowana  “Miłość/ Młodość”, którą wyprodukował Piotr Pluta (producent i realizator dźwięku znany głównie ze współpracy z zespołem Mikromusic i Grzegorzem Hyżym).

“Zanurzam słowa w muzyce. Namaczam, odstawiam na bok i pozwalam, by wszystko się wzajemnie przegryzło. Emocje przesiąkły nutami a nuty emocjami. Nie zawsze wiem co z tego wyniknie. Czasem to jak wywoływanie zdjęć w ciemni.” – Tomasz Borowczyk

*****

Social media Tomasza Borowczyka :

www.instagram.com/tomek.borowczyk

www.facebook.com/tomekborowczyksongs

 

Leave a Reply