BLASKY prezentują pierwszy utwór “Dym na niebie” [RECENZJA]

Takiego projektu jeszcze nie było. Mowa tu o… wirtualnym zespole BLASKY, który niedawno zadebiutował utworem “Dym na niebie”. To propozycja dla miłośników rockowo-alternatywnego brzmienia.

Odrobina niepokoju, szczypta nostalgii, bezmiar szczerości i potężnego, rockowego brzmienia, które rozkłada się równomiernie w całym jakże udanym utworze. Tak w skrócie można scharakteryzować premierową propozycję nowego projektu BLASKY. Z pewnością niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się “Dym na niebie” ma doświadczenie obu muzyków, zdobyte na przestrzeni lat w innych formacjach. Wypracowanie stylu w takim nurcie muzycznym zajmuje zwykle trochę czasu. W tym przypadku już teraz można mówić o rodzącej się indywidualności, rzucająca dobre światło na BLASKY.

fot. materiały prasowe

Zwraca uwagę interpretacja tekstu dokonana przez wokalistę Michała Starnawskiego, która wydaje się jakby została wyciągnięta z innego, mniej ekspansywnego gatunku muzycznego. Jego udział w takim projekcie tworzy nową jakość. Pomimo, że słychać odwołania nawet do lat 90., gdzie muzyka gitarowa tworzyła swoisty (m.in. grunge’owy) styl, to nie ma mowy o bezpośrednim powieleniu idei z tamtego okresu. Udało się stworzyć specyfikę, która doskonale pasuje do współczesnych realiów, tym bardziej, że sam przekaz wyraźnie odzwierciedla dzisiejszą rzeczywistość. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, w jaki sposób zespół nagrywa swoją muzykę, tym bardziej będziemy zaskoczeni, że nic nie jest w stanie zakłócić komunikacji i wspólnego dążenia do celu, jeśli ma się wspólną wizję artystyczną, dosyć konkretnie zobrazowaną w tym zaskakująco dobrym utworze.

*****

“Duet BLASKY to formacja wirtualna. Nigdy nie spotkaliśmy się, nie widzieliśmy na żywo. Gramy komunikując się poprzez Internet. Co z tego wychodzi?” – jak informuje zespół.

BLASKY to duet – nowoczesna forma współpracy muzycznej w otaczającym nas pandemicznym świecie. “Gramy rocka, metal, grunge – gramy to, co w sercach nam gra. Dla Was!”

*****

BLASKY tworzą:

Michał Starnawski – wokalista i autor tekstów. Przygodę ze śpiewaniem zaczynał od poezji śpiewanej. Nigdy nie myślał, że będzie śpiewał w tak „ciężkim” projekcie jak BLASKY.

Paweł Zakrzewski – dusza i twórca projektu BLASKY. Gitarzysta, w dobrych czasach grywał w metalowej formacji– Geisha Goner, obecnie gitarzysta w rockowym No More Jokes. Autor, twórca, producent i wykonawca muzyki pod szyldem BLASKY.

*****

BLASKY można posłuchać na :
Facebook: https://www.facebook.com/blasky-101840182041385
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5wrRdyKIpVg

 

Leave a Reply