Caroline Jop prezentuje debiutancki singiel “Na pierwszym planie” [RECENZJA]

„Na pierwszym planie” to debiutancki singiel Caroline Jop. To jednocześnie zapowiedź pierwszej płyty młodej wokalistki.

To, co zwraca uwagę już przy pierwszym odsłuchu tego utworu, to umiejętne połączenie szlachetnej formy z nowoczesnym nurtem muzycznym, mieszczącym się gdzieś w szeroko rozumianym popie. Do tego dochodzi doskonała produkcja (Łukasz Bzowski), która pozwoliła wyciągnąć z tej kompozycji jej esencję, podkreślając przy tym nienagannie poprowadzony wokal. Młoda artystka już w pierwszym utworze zaznaczyła swoją osobowość i odrobinę artystycznej charyzmy. W przypadku początkującej Caroline Jop jest to niezwykle istotne, bo dzięki temu “Na pierwszym planie” staje się jej udanym startem w przyszłość.

fot. materiały prasowe

 

To znacząca propozycja, która jest swego rodzaju większym projektem, łączącym się chociażby z filmowym klipem. Ważne jest także to, że młoda wokalistka miała wpływ na ten utwór od strony muzycznej oraz tekstowej. Słowa stworzyła wspólnie z Moniką Mimi Wydrzyńską (Linia Nocna), która dała się już poznać jako artystka, udanie tworząca z własnym zespołem, ale także biorąca udział w innych przedsięwzięciach związanych głównie z muzyką pop. Reasumując, debiutancki utwór Caroline to interesująca piosenka, która ma szansę zaistnieć nie tylko w rozgłośniach radiowych, ale też w świadomości wielu osób, którzy z nią się zetkną. Z czasem zrodzi się jeszcze większa dojrzałość, podkreślająca pełniejszą świadomość artystyczną początkującej artystki. Póki co jest bardzo dobrze.

*****

Mówi, że koty to jej alter ego. Na co dzień wspiera adopcję tych zwierząt współpracując m.in. ze schroniskiem w Korabiewicach i Fundacją Viva. Mowa o niezwykle utalentowanej, 20-letniej wokalistce Caroline Jop z Warszawy, która 20 kwietnia publikuje utwór pt.: „na pierwszym planie”. Piosenka jest zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. Czy Caroline to nowe odkrycie rynku?

– Ciężko jest mi otwierać się przed innymi ludźmi, dlatego muzyka jest moim głównym sposobem komunikacji z otoczeniem. Mało kto jest w stanie mnie zrozumieć. – mówi Caroline Jop i dodaje:

Gdybym była zwierzęciem, z pewnością byłabym… kotem. Koty są moim alter-ego. Na co dzień aktywnie wspieram adopcję kotów. Sama mam kotka Bambisia i wierzę, że każdy przy odrobinie chęci może zaopiekować się takim mruczącym przyjacielem. – opowiada artystka.

*****

Caroline Jop (właściwie Karolina Jop) to 20-letnia wokalistka o wielkich muzycznych aspiracjach. We współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records, która pomaga młodym artystom w kreowaniu swojego pierwszego materiału muzycznego, stworzyła kilka utworów w języku polskim i angielskim, które znajdą się na debiutanckim albumie pt.: „Ventrem”(łac. „wnętrzności”). Ilość utworów jak i daty ich publikacji pozostają na razie tajemnicą.

– Ten album jest przelaniem wszystkich moich emocji, całego mojego wnętrza (stąd tytuł). W utworach jestem obnażona, opowiadam o smutku i samotności, które towarzyszą mi na co dzień. Zbiór tych piosenek to opowieść o moim życiu wewnętrznym, które pełne jest niezrozumienia, zagubienia, tęsknoty i strachu przed nieznanym. – opisuje Caroline Jop.

Artystka zdradza jedynie, że premiery utworów będą odbywać się regularnie, zaczynając od 20 kwietnia.

– Marzę o tym, aby odbiorcy przeżywali moją twórczość w podobny sposób, w który ja ją przeżywam. Chciałbym, aby zrozumieli moje wnętrze i aby byli w stanie utożsamić się z historią płynącą z mojej muzyki. – mówi wokalistka.

Za utwór „na pierwszym planie” odpowiadają znakomici twórcy: Monika Mimi Wydrzyńska, wokalistka i songwriterka z zespołu Linia Nocna, twórczyni hitu Lanberry pt.: „Plan awaryjny”, oraz producent muzyczny Łukasz Bzowski. O miks i mastering zadbała legenda tej dziedziny – Marek Maro Walaszek. Za produkcję wykonawczą odpowiadał Rafał Konieczny, twórca pierwszej polskiej agencji audio brandingowej Soundize Audio Branding. Z kolei teledysk został wyreżyserowany przez znanego twórcę wideo Ajgora Ignacego, który ma prawie 1 milion subskrypcji na swoim kanale YouTube.

*****

Instagram Karoliny Jop: www.instagram.com/caroline_jop

Facebook Karoliny Jop: www.facebook.com/caroline_jop

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply