“Synu” zespołu Sistars w trzech nowych wersjach!

Efektem współpracy wytwórni Kayax i platformy 2track był konkurs, w ramach którego producenci mogli przygotować własne interpretacje utworu „Synu”, który pochodzi z albumu „Siła sióstr” zespołu Sistars. Wśród blisko 100 remiksów organizatorzy wyróżnili trzy ich zdaniem najciekawsze wersje piosenki, za które odpowiedzialni są Marcin Zimmer, Moongoose i Bedeesem.

W polskiej fonografii nie brakuje wydawnictw, które – pomimo upływu lat – wciąż inspirują kolejnych twórców. Jednym z nich jest opublikowany blisko dwie dekady temu album „Siła sióstr” autorstwa zespołu Sistars, który w tamtym czasie współtworzyły m.in. Natalia i Paulina Przybysz. „Nie ty, nie my (Spadaj)”, „Nie zatrzymasz…” czy „Synu” to utwory, jakie zapisały w historii rodzimej muzyki rozrywkowej i wciąż są żywe nie tylko w świadomości słuchaczy, ale również innych artystów. W związku z tym wytwórnia Kayax oraz platforma 2track zorganizowały konkurs, w którym zaprosili producentów do przygotowania swojej wersji piosenki „Synu”. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac wybrano trzy wyróżniające się produkcje. Ich autorami są: Marcin Zimmer (pierwsze miejsce), Wojtek Barchański “Moongoose” (drugie miejsce) oraz duet Bedeesem, za który odpowiadają Michał Dębski i Bartek Sulich (trzecie miejsce). Poznajmy ich bliżej.

Marcin Zimmer (ur. 27 marca 1993 w Tychach) –  basista, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (Zakład Jazzu i Muzyki Estradowej) w klasie gitary basowej dra Zbigniewa Wrombla. Obecnie członek zespołu Małgorzaty Ostrowskiej oraz zespołu Oly. W latach 2016-2019 był związany z zespołem RusT, z którym nagrał płytę “Night Will Fall” (był również współkompozytorem tej płyty). Prowadząc autorskie projekty muzyczne współpracował z wieloma artystami ze świata hip-hopu m.in. z pochodzącym z USA raperem The Blu Mantic.  Jako muzyk sesyjny występował m.in. z donGURALesko, Natalią Lubrano, czy zespołem Riffertone. Ma na swoim koncie występy na festiwalach takich jak Masters of Rock (CZ), Dolański Gróm (CZ), Fete de la Musique (DE), czy Pol’and’Rock (PL). Na co dzień nauczyciel gitary basowej w szkole muzyki rozrywkowej Republika Rytmu w Poznaniu.

 

Wojtek Barchański “Moongoose” – ur. 23 kwietnia 1982, muzyk, gitarzysta oraz realizator nagrań pochodzący z Żor. Przez wiele lat zaangażowany w różne projekty muzyczne. Aktualnie aktywnie działający w dwóch śląskich zespołach: Shashamane, zespół reggae grający w unikalnej dziś  stylistyce roots i dub. Grupa w maju wydaje swój drugi album nakładem wytwórni “ZIMA”. Kolejnym projektem jest rockowo-metalowy zespół Eier, który aktualnie pracuje nad nowym wydawnictwem pod czujnym okiem Marco Rivao, producenta i wieloletniego gitarzysty grupy Samael. Autorski projekt Moongoose, który na przestrzeni lat pojawiał się w krótkich spontanicznych odsłonach, w 2020 roku zdobył 2 miejsce w konkursie na rework grupy Sistars organizowanym przez 2track.pro. W zaawansowanym stadium jest także proces produkcji jego autorskiego EP. Na co dzień można go spotkać w śląskim studiu MaQ Records, gdzie pracuje jako realizator nagrań oraz mixer.

 

Bedeesem – to duet muzyków spod Warszawy (Michał Dębski i Bartek Sulich). Choć młodych, to już po muzycznych przejściach – zarówno wspólnych, jak i osobnych. W 2020 roku postanowili utrwalić wieloletnią współpracę, rozpoczynając wspólny projekt pozwalający rozwijać rzeczy najbliższe ich sercom. Obszar zainteresowań jest szeroki – w ostatnim czasie duo skupia się na wysoce ekspresywnej improwizacji, lecz inne formy muzyczne również są im bliskie.

Remiksy są dostępne na wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych:
“Synu” (Marcin Zimmer Remix)

“Synu” (Moongoose Remix)

“Synu” (Bedeesem Remix)

 

Leave a Reply