Nikola Wiench prezentuje utwór “Łap chwilę”

“Łap chwilę” to debiutancki singiel młodej wokalistki Nikoli Wiench. Słowa i muzyka to efekt współpracy artystki z Agnieszką Wiechnik. Do utworu powstał teledysk.

Piosenka o wyraźnie popowym charakterze w niezwyczajny sposób podkreśla osobowość i warunki wokalne Nikoli Wiench. Zwraca uwagę nowoczesna produkcja, która jest wynikiem współpracy wokalistki z MAVOOI. Słychać otwartość na współczesne trendy muzyczne i świeże brzmienia, które tworzą swego rodzaju specyficzną formę tej kompozycji. Pierwszy singiel jest o tyle ważny, że określa w jakim kierunku będzie Nikola podążać w przyszłości. W tym przypadku nie można mieć wątpliwości, że kurs muzyczny został właściwie obrany. A większa świadomość artystyczna z pewnością przyjdzie z kolejnymi odsłonami twórczości, będącej dopiero na początku drogi wokalistki.

fot. materiały prasowe

Warto docenić też wkład Agnieszki Wiechnik, która odpowiedzialna jest za słowa i samą kompozycję. Piosenka nie została pozbawiona tak ważnej w tym przypadku melodyki, a przy tym jest przebojowa, co jest także istotne w produkcjach popowych. Póki co Nikola wysłała nam sygnał, który z pewnością przemieni się w przyszłości w coś jeszcze bardziej znaczącego. W każdym razie już teraz można stwierdzić – jest dobrze i warto czekać na więcej!

*****

“Śpiewam odkąd pamiętam, a na scenie stanęłam pierwszy raz mając 5 lat. Co ciekawe było to 6 kwietnia, co pokrywa się z datą premiery mojego debiutanckiego singla “Łap chwilę”. Opowiada on o człowieku, który zapomniał, że życiem można (a nawet trzeba!) się cieszyć i wpadł w wir pracy oraz innych codziennych obowiązków. Chciałabym, żeby dzięki tej piosence ludzie przypomnieli sobie co tak naprawdę jest ważne w życiu, tym bardziej w obliczu tego jak w tym momencie wygląda świat.” – jak informuje Nikola.

Nikola Wiench to 24 letnia wokalistka. Jest studentką architektury na Politechnice Opolskiej (rysuje od 11 lat), ale to muzyką chciałaby zajmować się zawodowo. Jest altem w chórze Politechniki Opolskiej od 4 lat.

Agnieszka Wiechnik to songwriterka i wokalistka, która współpracowała z wieloma uznanymi na polskiej scenie muzycznej artystami m.in. z: Beatą Kozidrak, Braćmi Cugowskimi, Piotrem Kupichą czy Kasią Cerekwicką.

*****

Wokal: Nikola Wiench
Tekst: Agnieszka Wiechnik
Muzyka: Agnieszka Wiechnik, MAVOOI
Produkcja muzyczna: MAVOOI
Realizacja nagrania: Przemek Puk/Puk Music
Mix/Mastering: Przemek Puk/Puk Music

 

Leave a Reply