KORPOROBOT prezentuje nowy utwór “Lockdown”. Zapowiedź debiutanckiej płyty zespołu

“Lockdown” to kolejny premierowy utwór zespołu KORPOROBOT. Jest to jednocześnie ostatni singiel, który zapowiada zbliżającą się premierę pierwszego albumu grupy.

Nowa propozycja potwierdza zawodowe podejście zespołu do komponowania, bo warto to podkreślać – zespół prezentuje doskonały kunszt wykonawczy. Świetne zgranie kompozycji jest po raz kolejny potężną siłą Korporobota. Nie przesłania to jednak rozrywkowego charakteru piosenki “Lockdown“, który sprawia, że chcemy niejednokrotnie do niej powracać.

fot. materiały prasowe

Tym razem klimat lat 80. został podrasowany pełniejszym brzmieniem, opartym na energii gitarowej. Starannie dołączono też do całości instrumenty dęte. To sprawia, że nowy utwór prezentuje się jeszcze ciekawiej względem wcześniejszych propozycji bandu. Jest w tym też namiastka przebojowości, ale nie tak oczywista i prosto podana, choć doskonale potrafiąca odnaleźć się w rozgłośniach radiowych, jeśli te będą zainteresowane premierą Korporobota. Jedno jest pewne – album zespołu zapowiada się niezwykle ciekawie, bo staje się wypadkową wielu inspiracji oraz odzwierciedleniem ich znaczącej wyobraźni twórczej. A poprzez należyte podejście do formy muzycznej, mamy do czynienia z czymś istotnym i na swój sposób poruszającym. Przy tym “Lockdown” staje się też odbiciem pandemicznych czasów i na zawsze pozostanie wizytówką tego, jak postrzegaliśmy siebie, czy też jak zmagaliśmy się z emocjami w tym trudnym okresie.

*****

 „Lockdown” opowie wam o trudnościach jakie napotyka namiętność w obecnej, zwariowanej rzeczywistości. Lockdown, problemy techniczne, obcy w obcym kraju i co jeszcze? Sprawdźcie sami – piosenka nie bez powodu jest w języku angielskim – jak informuje zespół.

Korporobot to nowa siła na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował na jesieni 2019 i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Tworzą go Paweł Brzosko – producent muzyczny i Tomasz Pacak – wokalista i multi-instrumentalista przy pomocy muzyków sesyjnych młodego pokolenia. Korporobot serwuje wyjątkową muzyczną mieszankę wpadających w ucho piosenek o współczesnej estetyce popowej ze zdecydowanym ukłonem w stronę złotych lat 80-tych.

Dotychczas poznaliśmy kilka propozycji zespołu (wszystkie znajdziecie na naszym portalu). Każda z nich pokazywała nieco inne oblicze bandu. Podobnie jest z premierowym, jakże zaskakującym utworem “Lockdown”.

https://www.facebook.com/Korporobot

https://www.instagram.com/korporobot_music/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply