Olena powraca z nowym utworem “Fake”! Zapowiedź płyty [PREMIERA]

Olena, polska piosenkarka, skrzypaczka i songwriterka, publikuje drugi singiel promujący jej drugą płytę. Do piosenki “Fake” powstał teledysk, którego oficjalna premiera odbyła się na naszym portalu. Album ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Piosenka podkreśla odmienny muzycznie charakter nadchodzącego krążka. Jest to kolejny etap w rozwoju kariery artystki. “Fake” to subtelna podróż w głąb relacji międzyludzkich. Patrzymy oczami dziewczyny, która jest już
trochę zmęczona ciągłą walką o swoje marzenia i cele, trochę znudzona codziennością. Jest pochłonięta konsumpcyjnym trybem życia, pogonią za sukcesem. Z dozą ironii, pół żartem i pół serio opowiada o swoich uczuciach. W końcu spotyka ideał mężczyzny, kogoś, kto mógłby stać się ucieczką, jednak czuje, że to fake.

Dziewczyna ma świadomość, że jest miło i przyjemnie, ale niekoniecznie będzie z tego miłość. Z jednej strony chętnie utonęłaby w uczuciu i przygodzie, wie jednak, że dużo może stracić, więc zachowuje dystans. Obawia się zaangażować. Co z tego będzie? Któż wie…

*****

Olena to absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, jednak od zawsze pasjonował ją śpiew i kompozycja. Jako solowa wokalistka i songwriterka na polskim rynku muzycznym obecna jest od roku 2016. Znana jest z utworu “Demon”, który był hitem ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Prywatnie Olena słucha takich wokalistów, jak Rag’n’Bone Man, LAUV, Bazzi, często wraca do nagrań Amy Winehouse i Elli Fitzgerald. Uwielbia muzykę zespołu Queen, ceni Lady Gagę za jej jazzową odsłonę. W wolnym czasie, oprócz pisania muzyki tworzy swoją poezję. Olena uwielbia polskie morze, tam najchętniej wypoczywa. Jej imię z greki oznacza „blask Księżyca”. W czerwcu 2020 roku ukazała się jej pierwsza płyta „…w świetle gwiazd…”.

*****

Teledysk do piosenki oraz zdjęcie okładkowe zrealizował Kamil Banaszek.
Płyta do sprzedaży trafi w 2021 roku. Więcej szczegółów wkrótce.

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Olena powraca z nowym utworem “Fake”! Zapowiedź płyty [PREMIERA]”

Leave a Reply