Taco Hemingway z… miliardem odtworzeń na Spotify

Taco Hemingway odniósł niesamowity jak na polskie realia sukces. Jako pierwszy artysta w naszym kraju przekroczył miliard odtworzeń na Spotify.

Początkowo Taco Hemingway przekroczył milion obserwujących na platformie Spotify. Po czasie dołączyli do niego Bedoes i Quebonafide. Teraz Taco wyprzedził konkurentów w innej kategorii – raper został pierwszym polskim artystą, którego utwory odtworzono na tej platformie miliard razy.

Strona “Obliczenia i analizy w rapie” informuje, że łączna liczba streamów utworów z udziałem Taco wynosi 1 074 120 867. 86,5 procenta to piosenki Taco i Taconafide, 13,5 procenta to featy. Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide – jak informuje serwis.

 

Przypomnijmy, że dyskografię Taco Hemingwaya zamykają wydane w ubiegłym roku dwie płyty – “Jarmark” i “Europa”.

“Praca nad “Europą” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “Jarmarku” – tłumaczył Szcześniak przed premierą krążka. Pierwszy singiel z “Jarmarku”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.

“Jarmark” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “Europa” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie” – dodaje Taco.

 

Leave a Reply