Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło w utworze “Za krótki sen” [PREMIERA]

Utwór “Za krótki sen” to drugi – po przebojowym “Kaonashi” – singiel, zapowiadający trzeci album Darii Zawiałow, którego premiera odbędzie się w tym roku. W piosence gościnnie pojawił się Dawid Podsiadło.

Prace nad trzecim krążkiem Darii Zawiałow rozpoczęły się wraz z ubiegłorocznym lockdownem, kiedy zespół artystki zmuszony został do wstrzymania swojej wiosennej trasy koncertowej. Wokalistka postanowiła nie marnować tego czasu i przeniosła się z domu do studia swojego producenta, Michała Kusha.

„W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła. Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa.” – Daria

To jednak dopiero początek niespodzianek, które przygotowała wokalistka dla swoich fanów na najbliższe miesiące. Wraz z premierą teledysku ruszyła przedsprzedaż albumu „Wojny i Noce”, którego premiera odbędzie się już 11 czerwca.

Podobnie jak poprzedni album – „Helsinki” – „Wojny i Noce” będą flirtem z francuską elektroniką. Usłyszymy tam syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80 oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Z Finlandii, Daria uciekła przy tworzeniu nowej płyty myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka – chociażby na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Szajewska. Co więcej, jak niedawno zdradziła Daria, na „Wojnach i Nocach” będzie można usłyszeć artystkę śpiewającą po japońsku!

Choć nie została jeszcze ujawniona oficjalna okładka albumu, a do premiery krążka zostały ponad dwa miesiące to wskazówek dotyczących dalszych ruchów ze strony Darii można doszukiwać się na przykład w niedawno opublikowanym, krótkim animowanym wideo. Teorii fanów na temat ukrytych wiadomości w wideo jest wiele. Część z nich została już ujawniona, wraz z tytułem singla i datą premiery albumu, a co jeszcze ma w zanadrzu artystka? Dowiemy się już niebawem…

Premierowy utwór “Za krótki sen” to wspólna kompozycja Darii Zawiałow, Michała Kusha i Piotra Rubika. Słowa napisała sama wokalistka.

 

Leave a Reply