Melissa prezentuje autorski utwór. Posłuchaj singla “5 minut”

“5 minut” to sentymentalna, ale jakże urokliwa opowieść zespołu Melissa. Wykonanie tego utworu zostało zarejestrowane podczas Live Session w kawiarni Kofeina, w Gdyni.

Melissa posiada zdolność do tworzenia minimalistycznych obrazków muzycznych, przesiąkniętych emocjami, które kryją się za przekazem ukrytym w tekstach. Tak też właśnie jest w ich nowej propozycji zatytułowanej “5 minut”. Sentymentalna opowieść powoli nabiera nasyconych barw poprzez coraz bardziej rozbudowywane brzmienie. Gitarowe, alternatywnie prezentujące się dźwięki przełamują konwencję poetyckiej piosenki, stając się czymś bardziej wyrafinowanym, gdzie charakteru dodają też zmyślnie zaaranżowane instrumenty smyczkowe.

fot. materiały promocyjne

Utwór posiada swój stonowany początek, mocniej zaznaczony punkt kulminacyjny i zakończenie w postaci wyciszenia. To jak wzorowo napisane wypracowanie, które zyskuje większą siłę przekazu poprzez charakterystyczny wokal Wiktorii Walerczyk. Jej głos nie jest na szczęście ekspansywny – ujmuje trafnością odnajdywania się we właściwym momencie, podkreślając słowa opisujące pewną historię. Porusza umiejętność interpretacji, a od strony muzycznej właściwe rozmieszczenie wszystkich elementów tworzących koloryt tej piosenki. W tym wszystkim jest jakaś metoda, która sprawdziła się od początku do samego końca trwania tego utworu.

*****

W sieci pojawił się już kolejny premierowy utwór – “All Alone”.

“5 minut” to najbardziej sentymentalna piosenka, która jest wynikiem wspólnych poszukiwań Melissy, czyli nowego, świeżego zespołu, charakteryzującego się skupieniem uwagi na emocjach – często bardzo trudnych. Ale jak sami mówią – przecież i one są potrzebne.

Kim jest Melissa?

Melissa to zespół dwóch wrażliwych marzycieli, których chociaż dzieli pochodzenie i pokolenie – łączy ich muzyka – często sentymentalna, opisująca różne emocje. Nazwa brzmi spokojnie ale nie zawsze ich muzyka jest spokojna – bawią się nietypową formą, instrumentacją oraz efektami. Bo przecież każdego koi coś innego, prawda?

Wiktoria Walerczyk – wokalistka i altowiolistka, czasem też autorka tekstów. Sławek Matuszak jest gitarzystą, kompozytorem oraz… “specem od IT”, czyli elektroniki.

*****

Gitara, wokal, elektronika – Sławek Matuszak

Wokal, altówka, piano – Wiktoria Walerczyk

Tekst – Zosia Littwin

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply