Julia Sibielak prezentuje akustyczną wersję “Unreal”

“Unreal” to najnowszy singiel Julii Sibielak. Kilka dni temu wokalistka zaprezentowała nową, bo akustyczną odsłonę tej poruszającej piosenki. U boku Julii pojawił się Atom String Quartet oraz twórca kompozycji Mateusz Krautwurst.

Dzięki temu wykonaniu młoda artystka dociera do sedna tego, co ważne w muzyce. Przy odpowiednim wyważeniu emocjonalnym, udało się utrzymać napięcie, które towarzyszy nam przez cały czas trwania tej jakże poruszającej kompozycji. Niemała w tym zasługa niezwykle zdolnego Mateusza Krautwursta oraz wnoszącego dużej dozy szlachetności Atomu String Quartet. Pomiędzy popową melodyką a bardziej klasyczną formą jest dużo przestrzeni, w której wokalistka mogła znaleźć miejsce dla siebie i własnej interpretacji.

fot. materiały prasowe

Przez to nie mamy do czynienia z siłowaniem się za materią, a subtelnym wypełnianiem całej powierzchni nienachalnym i jakże poruszającym głosem. Zaskakuje dojrzałość, ale też siła wyrazu, dzięki której Julia potrafi zaznaczyć własną indywidualność w każdej kolejnej odsłonie. “Unreal” (acoustic) dotyka sprawnością poprowadzenia kompozycji oraz dynamiką ukrytą nie w dźwiękach i przekazie, lecz w obezwładnianiu czystymi emocjami. Piękny numer, niebanalna interpretacja. W tej szaleńczej gonitwie za mainstreamowymi przebojami, warto czasem się zatrzymać i spróbować zacząć słuchać. Wtedy dostrzeżemy walory takich jak ten utworów.

*****

Nastoletni artyści podbijają światowe sceny. Billie Eilish 10 razy była nominowana do nagrody Grammy, aby odebrać aż 7 statuetek “muzycznych Oscarów”. W Polsce i Roxie Węgiel i Viki Gabor udowodniły, że słuchacze czekają na młodą krew. Dziewczyny śpiewają świetnie i mają na koncie spore sukcesy.

Nasuwa się pytanie, czy można budować młodą karierę poza mainstreamową sceną? Jest w niej miejsce na akustyczne brzmienie z elementami klasyki? Julia Sibielak twierdzi, że tak.

Wokalistka zdobyła II miejsce jako najmłodsza uczestniczka zeszłorocznej edycji Carpathia Festival. W tym roku wydała nowy singiel – dokładnie rok od jej debiutu. Młoda artystka nie próżnuje, bo 1 kwietnia premierowo zabrzmi akustyczna wersja piosenki #Unreal i ukaże się teledysk, a wszystko to zrealizowane w kultowym studiu S4/6 Polskiego Radia w Warszawie przy współpracy wybitnych artystów.

U boku Julii pojawili się muzycy Atom String Quartet – kwartetu smyczkowego o światowej klasie. Za fortepianem zasiadł Mateusz Krautwurst – aranżer i producent nagrania. Realizatorem nagrań był Jacek Gładkowski, który odpowiada za jakość setek nagrań polskich artystów. Analogowe brzmienie akustycznej wersji nowego singla Julii to efekt pracy Roberta Szydło, znanego ze stałej współpracy m.in. z Mikromusic.
Julia Sibielak śpiewa, że ważna jest odwaga w podejmowaniu życiowych decyzji, że liczy się nasz następny krok, a to od nas zależy, jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Jeśli chodzi o artystyczne decyzje, ma – z pewnością – wiele odwagi, mierzy wysoko, a już teraz ma do zaoferowania naprawdę wiele.

Zapraszamy do posłuchania akustycznej wersji nowego singla artystki. To filmowe, ciepłe i minimalistyczne nagranie z pewnością zyska Waszą sympatię.

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply