Nowa odsłona projektu LENDA/KOZUB. Posłuchaj singla “Bałamutka” [PREMIERA]

“Bałamutka” to pierwsza nowa odsłona twórczości duetu LENDA/KOZUB. To także zapowiedź debiutanckiego minialbumu projektu, który ukaże się w czerwcu tego roku pod naszym patronatem medialnym.

„Bałamutka” została wybrana jako pierwszy singel duetu, ukazując się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego zaszyli się w domu i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EP-ki. Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki.

“Bałamutka” stworzona została we współpracy z Marcinem Borsem (czołowym producentem polskiej sceny muzycznej, odpowiedzialnym za albumy, m.in.: HEY, K. Zalewski, Mrozu, czy Lao Che).

fot. Ola Bodnaruś

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub.

Para została wyróżniona przez fundację artystyczną im. Kaliny Jędrusik i została laureatem nagrody „Młody Talent 2018”.

Ponadto zdobyli I miejsce i nagrodę główną im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” z autorską kompozycją „Boo Hoo”, I miejsce XV Festiwalu Stachuriada, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” oraz I miejsce podczas V Międzynarodowego Festiwalu CZ-PL im. P. Królikowskiego.

Jako laureaci II miejsca konkursu „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019, zagrali także na scenie Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2019 r. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2020, wystąpili z autorskim materiałem i poza I miejscem, zdobyli także Nagrodę Specjalną Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zaproszenie do II etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nominację do 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, na którym kilka miesięcy później zwyciężyli.

W okresie pandemii wzięli udział w Domowym Festiwalu Piosenki, na którym wygrali I nagrodę w kat. piosenka autorska, a w roku 2021 zespół będzie reprezentował Polskę, dołączając do line-up’u międzynarodowej imprezy „Hradecký slunovrat” w Hradec nad Moravicí w Czechach.

I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w tym roku światło dzienne ujrzy autorski materiał duetu w języku polskim, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem.

Utwór “Bałamutka” znajdziecie w serwisach streamingowych: http://ffm.to/LENDAKOZUBbalamutka

 

Leave a Reply