Verø z premierą nowego singla “Gwiezdne Drogi”

9 marca ukazał się kolejny singiel Verø zatytułowany “Gwiezdne Drogi”. Piosenka utrzymana w klimacie lat 80. skupia się na tęsknocie za wolnością. Utwór wiąże się dodatkowo z ważną akcją społeczną.

Tym razem utwór nawiązuje do podróży gwiezdnej, choć tekst może być interpretowany w różny sposób. W piosence można usłyszeć nie tylko polskie słowa, ale także ambientowe synthy i bit rodem z lat 80. W dobie pandemii myślami podróżujemy po różnych miejscach, a ograniczenia wywołują w nas różne emocje. Tęsknota za wolnością, beztroską i możliwością “wyjścia w sukni balowej”, bez wątpienia oddaje klimat obecnych czasów. Współprodukcją utworu zajął się MA77E, który jest częścią duetu Verø. Piosenka ma także klip, nagrany w domowych warunkach dostępny na oficjalnym kanale YouTube Verø.

fot. materiały prasowe

9 marca to także ważna data, ponieważ piosenka będzie myślą przewodnią dla trendu na TikToku, walczącego o prawa osób transpłciowych w Polsce oraz zachęcajacy do wsparcia Fundacji Trans-Fuzja, działającej na rzecz osób transpłciowych w naszym kraju. Akcja ma za zadanie zaznaczyć obecność osób transpłciowych, a także podkreślić to, z czym zmagają się na co dzień. Oddolna inicjatywa otrzymała patronat Nowej Telewizji Internetowej WTV, a dołączyły do niej m. in. Pan Cosmetologist – kosmetolog i TikToker, Michalina Kobla – redaktor naczelna WTV.

Verø związana była wcześniej z projektem My Name Is New wytwórni Kayax. Wtedy też promowała swój utwór “Czas”. Polskie teksty, powiew świeżości i dziewczęcy wokal – to trzy określenia, które definiują najlepiej tę twórczość.   Niegdyś muzyka Verø spotykała się z dobrym odbiorem w Holandii i RPA, dzięki współpracy z talentcast.nl. Dziś założycielka projektu zajmuje się produkcją, komponowaniem, pisaniem tekstów, śpiewem i całokształtem wizerunku artystycznego.

Współpracuje na stałe z MA77E, który bierze czynny udział przy aranżacji, stanowi pomoc w produkcji i kompozycji oraz nieodzowny filar duetu, a w składzie projektu jest od samego początku.

*****

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/verogwiezdnedrogi

 

Leave a Reply