Soulowa energia w utworze “Easy and Flow” projektu Slow Sunset [RECENZJA]

Slow Sunset to nowy projekt muzyczny, czerpiący z muzyki soul, garażowego rocka, psychodelii i funku. Zespół pod dowodzeniem Ani Bratek i Macieja Nestora zadebiutował właśnie utworem “Easy and Flow”.

To, co zwraca uwagę już po pierwszym przesłuchaniu tej piosenki, to czytelne nawiązania do klasycznej muzyki soul. Nic by nie mogło się udać, gdyby nie doskonałe rozwiązania wokalne Ani Bratek, której głos płynie z tą kompozycją od samego początku jej trwania. Dzięki temu udało się uzyskać przyjemne flow, które z odrobiną niewspółczesnej psychodelii wciąga i nie pozostawia nas nawet przez moment obojętnym. Ciepła kompozycja przełamana została delikatnymi gitarowymi dodatkami i łagodnym pulsem, przyjemnie prowadzącym ten utwór.

fot. materiały prasowe

Przy tym mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem, podkreślającym istotę “Easy and Flow”. Zawodowe podejście nie zabrało jednak lekkości kompozycyjnej. To taka piosenka, która “przykleja się” do słuchacza. Jej uzależniający charakter sprawia, że powinna pozostać z nami na dłużej, pomimo, że nie jest to propozycja idąca z modnymi trendami, choć świetnie odnajdująca się w dzisiejszej rzeczywistości muzycznej. Niemało w niej też przestrzennego, nienatarczywego brzmienia. Bardzo dobry utwór, który otwiera ważny rozdział intrygującego projektu i zupełnie nowy w życiu artystycznym Ani Bratek, dotąd związanej z zespołem Mów.

*****

Istotą Slow Sunset jest radość grania energetycznych utworów, łączenia różnych kolorów brzmień i gatunków muzycznych. Zespół tworzą uznani i doświadczeni muzycy związani ze sceną jazzową, popową i rockową.

Slow Sunset zadebiutowali w październiku 2020 roku w ramach V Sessions, koncertu online zrealizowanego w przestrzeni kreatywnej Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu (przy wsparciu MKIDN oraz NCK). Historia współpracy Ani i Macieja sięga marca 2020.

W styczniu 2021 roku kwartet rozpoczął prace nad nagraniami i produkcją debiutanckiej płyty pod okiem producenta i realizatora Vojto Monteura (m. in. Eabs, Leszek Możdżer, Miloopa). W marcu 2021 przewidziana jest premiera singla zapowiadającego wydawnictwo. Płyta ukaże się na przełomie roku.

Współpraca autorska wokalistki i autorki tekstów – Ani Bratek oraz basisty i klawiszowca – Macieja Nestora owocuje kompozycjami i aranżacjami, wzbogaconymi wrażliwością i kreatywnością gitarzysty Łukasza Szymańskiego i perkusisty Dominika Jaske (również śpiewającego). Ważną postacią dla Slow Sunset jest współpracujący z zespołem gościnnie nietuzinkowy artysta Francis Tuan  – wokalista i gitarzysta. Jego twórczy wkład wnosi dodatkowy walor i kolor w brzmienie zespołu.

*****

Ania Bratek –  śpiew, Maciej Nestor – bas & klawisze

Łukasz Szymański – gitara, Dominik Jaske – perkusja & śpiew, featuring Francis Tuan – gitara & śpiew

*****

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/slowsunsetease

fot. materiały prasowe

Leave a Reply