Kuba Krajkowski prezentuje nowy singiel “Bądź przy mnie”

“Bądź przy mnie” to pierwszy autorski singiel Kuby Krajkowskiego. Piosenka powstała przy współpracy z nowym, wspierającym młode talenty, wydawnictwem Kids & Teen Records.

W przypadku początkujących artystów ważne jest zaznaczanie własnej osobowości. I to udało się Kubie w jego pierwszym autorskim utworze “Bądź przy mnie”. Propozycja pokazuje muzyczne zapatrywania młodego wokalisty, który zręcznie porusza się we współczesnej muzyce pop. Właściwie to te dźwięki płyną w jego krwi. Zwraca uwagę nieekspansywna forma samej kompozycji, a także wokalu. Kuba posługuje się głosem w sposób wyważony, co przejawia się dojrzałością godną dostrzeżenia. Warto zauważyć także nowoczesną produkcję, która podkreśla istotę tej kompozycji (producenci Tomasz Konfederak i Leon Krześniak).

fot. okładka singla

Pewien rozmach nie przytłumił jej ładnej melodyjności, bo to ona jednak sprawia, że chce się wracać do tej piosenki. To propozycja wyraźnie skierowana do pewnego grona słuchaczy, niemniej wykraczająca poza banał i przewidywalność. “Bądź przy mnie” to dobry start, który być może za jakiś czas sprawi, że o będącym na początku drogi wokaliście, zacznie być naprawdę głośno. Zdecydowanie na to zasługuje. Wizja artystyczna Kuby Krajkowskiego z pewnością nabierze wtedy jeszcze pełniejszych barw.

*****

“Moja piosenka “Bądź przy mnie” opowiada o radości bycia z osobą którą się bardzo kocha. O potrzebie bliskości i utwierdzeniu się w tym, że uczucie jest odwzajemnione. Zawsze jest jakaś obawa że coś się skończy i właśnie wtedy jest potrzebny jakiś gest potwierdzenia, że to uczucie trwa nadal. Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ stanowi rodzaj pamiętnika emocji z pewnego etapu w moim życiu.” – jak informuje młody wokalista.

Za produkcję utworu odpowiedzialni byli Tomasz “Konfi” Konfederak oraz Leon Krześniak. Masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych.

Kuba Krajkowski to 16 letni wokalista, kompozytor i autor tekstów. Uczestnik pierwszej edycji programu The Voice Kids. Występował w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. W etapie “Przesłuchania w ciemno” zaprezentował utwór z repertuaru Braci “Za szkłem”. W “Bitwach” zmierzył się z Kamilem Kilianem oraz Amelią Janiak wykonując piosenkę “Duchy tych co mieszkali tu” z bajki “Mój brat niedźwiedź”.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Gdy miał 7 lat zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w MDK w Działdowie, gdzie swój talent rozwijał pod okiem pana Marka Pepłowskiego. Przez kilka lat uczęszczał na zajęcia wokalne w Studio Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. A. Kanta w Działdowie w klasie fortepianu. Obecnie jest uczniem LVXX LO im.Jana III Sobieskiego oraz ZPSM II stopnia na wydziale Wokalistyki estradowej im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Brał udział m.in w Bitwach Plenerowych The Voice Kids & The Voice of Poland. Wystąpił również podczas festiwalu Earth Festiwal w Uniejowie.

W 2019 roku zaprezentował swój debiutancki utwór zatytułowany “Każda chwila”. Na początku 2021 roku rozpoczął współpracę z wydawnictwem Kids & Teen Records, czego efektem jest utwór “Bądź przy mnie”. Współautorem tekstu, okładki oraz lyric video jest Sebastian Płatek.

*****

Tomasz “Konfi” Konfederak – songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

Leon Krześniak – wokalista, gitarzysta, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie współpracę z wytwórnią Universal Music Polska (singiel „Tylko powiedz”), udział w opolskim koncercie „Debiuty” oraz programie „The Voice Of Poland”. Obecnie współpracuje z Zalią.

Josh Harris – amerykański producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy z Sealem, The Killers oraz Jamsem Murphy z LCD Soundsystem. Autor muzycznych opraw stacji tv: MTV, VH1, NBC, ABC, USA Network. Ma na swoim koncie, jako inżynier dźwięku, nominacje do nagrody Grammy za remix „Orpheus” z repertuaru Sergio Mendesa.

Sebastian Płatek – fotograf, autor tekstów, twórca i właściciel muzycznego serwisu informacyjnego netfan.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Kids & Teen Records – wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teen Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych.

 

fot. Kinga Sparrow

Leave a Reply