Duet Półcień prezentuje nowy utwór “Dom”

“Dom” to nowy utwór warszawskiego zespołu Półcień. Wraz z premierą pojawiła się strona B singla, którą jest “Zamieć”, będąca uzupełnieniem całości w postaci intrygującego intra.

Nazywamy się Półcień, jesteśmy zespołem z Warszawy grającym połączenie indie, acoustic i ambient rocka.

Nowy singiel, do którego powstał teledysk, miał swoją premierę 5 marca także na platformach Spotify i Bandcamp. Wydanie zawiera dwa utwory – “Zamieć” i tytułowy “Dom”.

“Zamieć” to klimatyczne intro, którego podstawą jest budująca napięcie gitara elektryczna, “Dom” natomiast, to utwór który traktuje o drodze którą każdy z nas podąża aby znaleźć swoje miejsce na świecie oraz o samoakceptacji.

fot. materiały prasowe

Droga ta jest czasem wyboista, czasem braknie tchu, czasem mroźny wiatr wieje w oczy. W niektórych momentach może się wydawać, że nie mamy już sił aby iść dalej, ale wtedy zdajemy sobie sprawę, że stanie w miejscu to też pewien etap podróży, a refleksja, spojrzenie wstecz na swoje mniejsze i większe osiągnięcia to ważna część samej drogi. Aby ruszyć dalej trzeba umieć złapać oddech, odpuścić sobie na chwilę. Dom w tym kontekście to niekoniecznie fizyczne miejsce, ale też okoliczności, ludzie i uczucia, które nam towarzyszą. – jak informuje zespół.

Więcej możecie posłuchać na:
Spotify
Bandcamp
Nasz Facebook  

 

fot. okładka singla

Leave a Reply