Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski został reprezentantem Polski na Eurowizji 2021. W Rotterdamie zaśpiewa utwór “The Ride”.

Potwierdzone informacje na temat tegorocznego reprezentanta budzą wiele emocji. I nie chodzi tutaj o same walory artystyczne utworu, ale o koneksje piosenkarza z TVP, w której od kilku lat pracuje. Telewizja publiczna w żaden sposób nie uzasadnia wyboru. Wiadomo natomiast, że nie odbyły się w tym roku preselekcje, ani nie przyjmowano oficjalnych zgłoszeń na konkurs Eurowizji.

fot. materiały prasowe

Pogłoski o tym, że Alicja Szemplińska zachowa prawo do reprezentowania Polski na Eurowizji, pojawiały się już od czasu odwołania 65. Konkursu Piosenki Eurowizji z powodu pandemii.

Większość fanów konkursu oczekiwała, że to ona zostanie ponownie wytypowana, co byłoby przyzwoitym i sprawiedliwym rozwiązaniem. Okazało się jednak, że długi okres milczenia krył w TVP poszukiwania nowego artysty. Wybór padł na Rafała Brzozowskiego.

“The Ride” to nowoczesny, energetyczny utwór, utrzymany w stylu charakterystycznym dla lat 80. Prezenter i piosenkarz dodaje, że utwór nawiązuje do światowych trendów. Sam utwór ma nas wprowadzić w taneczny i imprezowy nastrój.

Za produkcję odpowiedzialni są szwedzcy kompozytorzy i autorzy tekstów. Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson i Johan Mauritzson. Ten pierwszy ma na koncie nominację do najbardziej prestiżowej nagrody szwedzkiego przemysłu muzycznego – Grammis. Ponadto współtworzył piosenki, które mogliśmy usłyszeć w szwedzkich i duńskich selekcjach do Eurowizji.

 

Leave a Reply