“Ocean myśli”. Premierowy singiel z debiutanckiej płyty Jacka Horty

Jacek Horta zaprezentował premierowy singiel z debiutanckiej płyty. Do utworu “Ocean myśli” powstało lyric video. Album pod tym samym tytułem ukazał się 8 marca pod naszym patronatem medialnym.

Utwór ten nawiązuje do charakterystycznego dla naszego gatunku analizowania wszystkiego ponad miarę, co często staje się powodem niepotrzebnych frustracji i innych niekiedy trudnych dla nas sytuacji. Obyśmy nauczyli się w tym naszym życiu brać je takim jakie jest.

Piosenkę “Ocean myśli” znajdziecie na albumie o tym samym tytule dostępnym na wszystkich platformach cyfrowych: https://ffm.to/JacekHortaOceanMysli

fot. materiały prasowe

Album składa się z 12 kompozycji, w tym trzech, które już doskonale znacie: “Tylko kochaj”, “Zostań tu”, “Bestia”. Solowy projekt artysty urodził się spontanicznie.

“Ocean myśli” to zbiór 12 utworów, które Jacek Horta stworzył wspólnie z producentem muzycznym, Łukaszem Chylińskim.

Jak przebiegał proces twórczy?

Pytamy autora: “Pracowałem w Wiktorów Studio nad nagraniem albumu z zespołem FNX. Babraliśmy sięw tym ponad dwa lata.To była bardzo dobra muzyka, ale zabrakło wytrwałości. Po dwóch latach chcesz zrobić coś innego, przestać myśleć o tym, co cały czas, bez przerwy jest poprawiane. Postanowiłem złapać oddech i spojrzeć w innym kierunku. Wtedy odezwał siędo mnie producent muzyczny Łukasz Chyliński i zaproponował mi współpracę. Zaczęliśmy od pomysłu Łukasza, który przerodził się w „Tylko kochaj”. Później zrobiliśmy mój kawałek „Zostań tu”. Współpraca układała się nam na tyle dobrze, że postanowiliśmy nagrać razem album. Pierwszy raz sięgnąłem po taki styl muzyczny, z delikatniejszym wokalem i dopracowywanymi melodiami. Chciałem nauczyć się tak pracować. I to wyszło.”

Wspomniane przez Jacka „Tylko Kochaj i „Zostań tu”, a także „Bestia”, to utwory będące częścią płyty, ale znane już słuchaczom, choćby z urzekających teledysków (dostępnych na kanale YT artysty). Horta ciągle dążył, żeby cały materiał ujrzał światło dzienne. Jak mówi: Wydanie pełnego albumu jest zamknięciem pewnego etapu. Docenieniem pracy, którą włożyło się w jego nagranie i przygotowanie do tego niekiedy żmudnego procesu. Jest określeniem, fizycznym, namacalnym dowodem na istnienie artysty. Bez niego są tylko słowa. To kładka, most pomiędzy artystą a słuchaczem. Wydanie albumu promuje kolejny singiel, tytułowy „Ocean myśli”, do którego powstało lyric video, bardzo pasujące klimatem do tekstu i kompozycji.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply