Jacek Horta z debiutanckim albumem “Ocean myśli”! [PREMIERA]

8 marca to data premiery debiutanckiej płyty Jacka Horty. Album zatytułowany “Ocean myśli”, ukazał się pod naszym patronatem medialnym.

“Nadszedł ten moment, w którym będę mógł podzielić się z Wami wszystkim tym nad czym pracowałem przez cały, jakże inny rok 2020! Przed Wami album, osobista opowieść o miłości, trudnościach jakie przed nami stawia, ale przede wszystkim o jej pięknie i pragnieniu trwania w niej jak najdłużej, jak najczęściej.

Tę opowieść przywiał wiatr… Zapraszam.”Jacek Horta

Album składa się z 12 kompozycji, w tym trzech, które już doskonale znacie: “Tylko kochaj”, “Zostań tu”, “Bestia”.

fot. materiały prasowe

Solowy projekt artysty urodził się spontanicznie. Tak muzyk opowiadał o genezie jego powstania:

“W tym czasie pracowaliśmy z zespołem nad materiałem. Zespół to ludzie o różnych życiowych drogach i czasem trudno jest zebrać wszystkich w jednym miejscu. To jeden organizm składający się z kilku osób i żeby ten organizm mógł sprawnie działać, wszystkie jego części potrzebują być stale razem i działać bez zarzutów. Dlatego też od dłuższego czasu myślałem o projekcie solowym, który jest jednak zupełnie odmienny od tego, do czego się już przyzwyczaiłem. Wiesz, że wszystko co robisz w tym sposobie pracy zależy tylko od ciebie, od twojego oddania sprawie.

Impulsem tego przedsięwzięcia było rozpoczęcie współpracy z Łukaszem Chylińskim. Jak do tego doszło? Pewnego dnia napisał do mnie Łukasz, którego poznałem kilka lat temu, ale wtedy nie miałem przestrzeni do pracy z nim. To on skomponował utwór, do którego napisałem słowa. Skorzystałem z jego melodii, bo była po prostu idealna. Pierwszy raz miałem możliwość zrobić coś, co przygotował dla mnie ktoś inny. Do tej pory piosenki były tylko i wyłącznie mojego autorstwa, chociaż pracowaliśmy nad nimi z zespołem. Jednak nigdy nie zamykam się na nikogo ani na nowe metody działania. To forma rozwoju i pokonywania samego siebie. Mogłem się dzięki temu przyjrzeć sobie, poznać swoje możliwości, poznać bardziej siebie”.

Album dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/JacekHortaOceanMysli

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply