Kosmosy prezentują debiutancki singiel. Posłuchaj utworu “Żal”

“Żal” to współczesna interpretacja wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego o tym samym tytule. Singiel zapowiada debiutancką płytę zespołu Kosmosy.

Warstwa muzyczna utworu to oscylująca pomiędzy rockiem psychodelicznym a ciężkim trapem mieszanka, którą uzupełnia duch electropopu. Delikatny, a zarazem pełen głębi kobiecy głos wypełnia muzyczną przestrzeń wyśpiewując piękne słowa z należnym szacunkiem i zrozumieniem. Singiel zapowiada debiutancki album zespołu, który ukaże się w maju 2021. Wkrótce pojawi się kolejny singiel intrygującego duetu.

fot. materiały prasowe

Kosmosy to bydgoski duet wykonujący śpiewną muzykę elektroniczną. Stylistka ich piosenek, to wyjątkowa mieszanka electropopu, trapu oraz rocka. Zaskakujące melodie śpiewane pod trapowe tła, w których wielobarwne syntezatory malują pejzaże, a rockowa gitara spaja tą nieoczywistą harmonię w całość – tak w skrócie można opisać twórczość Kosmosów. Na co dzień są małżeństwem. W swojej twórczości z chęcią dzielą się swoją miłością oraz nietypową wizją świata. Marcelina głosem zaklina przestrzeń, a Maksymilian stwarza z niej eklektyczne obrazy.

*****

Kosmosy to:

Marcelina Gwincińska – głos

Maksymilian Gwinciński – elektronika, gitara

 

Leave a Reply