Natalia Przybysz i Skubas w drugim singlu “Ciepły wiatr”. Zapowiedź płyty “MTV Unplugged”

Już 12 marca ukaże się płyta Natalii Przybysz, z zarejestrowanym koncertem, który się odbył w ramach MTV Unplugged. Drugim singlem zapowiadającym wydarzenie jest „Ciepły Wiatr” w wersji live „bez prądu”, wykonany wraz ze Skubasem, Piotrem Niesłuchowskim oraz Michałem Pepolem.

Premiera samego koncertu odbędzie się 27 lutego na antenie MTV.

MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Polskimi artystami, którzy znaleźli się w tym wyjątkowym gronie są m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka czy Kasia Kowalska. W 2020 roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz.

fot. materiały prasowe

Podczas koncertu Natalii Przybysz dla MTV Unplugged, wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych “Prąd”, “Światło Nocne” oraz “Jak Malować Ogień”. Pierwszą zapowiedzią płyty – dźwiękowego zapisu z koncertu „bez prądu” był utwór „Królowa Śniegu” z Hanią Rani. Teraz przyszedł czas na „Ciepły Wiatr”, do którego wykonania Natalia zaprosiła Skubasa, Piotra Niesłuchowskiego oraz Michała Pepola.

Natalia Przybysz o utworze „Ciepły Wiatr”:
Pierwszy raz usłyszałam jak Skubas gra Ciepły Wiatr, gdy szykowaliśmy się do wspólnego występu dla WWF. Wspólnie z Piotrem Niesłuchowskim zrobili mi totalny mikroklimat do uwolnienia się i improwizacji, zwłaszcza na końcu piosenki. To było dla mnie mega miłe, że mogłam z nimi pośpiewać. Myślę, że może to być początek czegoś wspólnego. Głos Skubasa jest Ciepłym Wiatrem.

Skubas o utworze „Ciepły Wiatr”:
Z Natalią Przybysz spotkaliśmy się podczas koncertu online dla WWF i w ramach tego koncertu zaprezentowaliśmy utwory „Nie Pytaj” oraz „Ciepły Wiatr” w trio, wraz z Piotrem Niesłuchowskim. Wykonaliśmy nowe aranżacje w wersji na gitarę akustyczną, stopę i elektryka. Bardzo dobrze to wyszło i mieliśmy wrażenie, że to wszystko zaiskrzyło w takiej trochę pierwotnej odsłonie. Może dlatego Natalia postanowiła zaprosić nas do udziału w tym projekcie. Bardzo się cieszę, że mogłem znowu wystąpić z tak cudowną wokalistką na jednej scenie. To wspaniały zaszczyt wystąpić z Natalią i jej zespołem na tak legendarnym wydarzeniu, jak MTV Unplugged. Przy tej okazji przypomniało mi się, że lata temu przy okazji debiutu Natalii, jeszcze wtedy jako „Natu” zostałem zaproszony do śpiewania u niej w chórkach, niestety niedługo zostałem z nich wyrzucony… Historia zatoczyła koła (miejmy nadzieję, że nie pełne :)) i po latach znowu miałem przyjemność zaśpiewać z Natalią na jednej scenie.

 

Leave a Reply