Skinny i jego premierowy album “Lust”. Posłuchaj singla “Nail It”

“LUST” to premierowy album artysty, który występuje pod pseudonimem Skinny. Najnowszym singlem promującym to wydarzenia został utwór “Nail It”.

Wraz z premierą płyty, w sprzedaży pojawił się także wydany fizycznie singiel “Simple / Nail It”, na którym znalazły się utwory spoza albumu.

Drugi solowy album Skinny’ego jest powiewem świeżości na polskim rynku muzycznym. Piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps przeplatane energetycznymi utworami spod znaku Depeche Mode oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora.

fot. okładka płyty

Wszystko zostało skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę – Skinny’ego, który swoim charakterystycznym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.

Na płycie, prócz Skinny’ego usłyszymy również wokalistkę obdarzoną jednym z najciekawszych i najpiękniejszych głosów – Kasi Stankiewicz, geniusza perkusji i instrumentów perkusyjnych – Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali), megautalentowanego producenta i multiinstrumentalistę Piotra Radzio, niezwykły duet smyczkowy (Julia Ziętek i Anna Śmiszek-Wesołowska). Płyta, napisana, skomponowana i wyprodukowana przez Skinny’ego, została zmiksowana w gdańskim SelektaStudio przez Przemysława Popławskiego (zagrał też piękne skrzypce w coverze „Twist In My Sobriety” wieńczącą wersję kompaktową płyty), a masteringiem zajął się Tom Meyer z hamburskiego studio Master And Servant.

*****

Jednocześnie ukazał się najnowszy, podwójny singiel, który jest wydawnictwem niepopularnym już na rynkach fonograficznych, gdyż ukazał się w wersji CD z dwoma dodatkowymi utworami. Nie znajdziemy ich na albumie “LUST” – są one opublikowane jedynie na tym specjalnym wydawnictwie. Nie znajdziecie ich również na platformach streamingowych czy w formacie plików cyfrowych.

“Chciałem wydać utwory “Hold Me Close” i “Clouds”, żeby w pewnym sensie zamknąć etap życia, na którym byłem nagrywając płytę “LUST”. Nie chciałem, żeby te utwory gdzieś przepadły w szufladzie, a zarazem nie pasowały mi do końca do koncepcji albumu. Zdecydowałem się więc na dość niespotykany w dzisiejszych czasach krok – wydanie limitowanego singla w postaci płyty CD z dodatkowymi utworami, niepublikowanymi nigdzie indziej. Jest to również swego rodzaju podziękowanie i przeprosiny dla osób, które wsparły crowdfundingowy projekt wydania “LUST”, a które już od 13 listopada 2019 roku, kiedy projekt zakończył się sukcesem, czekają na ten album. Z wiadomych przyczyn, decyzję o premierze albumu przekładałem z miesiąca na miesiąc, ponieważ wciąż miałem nadzieję na kontakt z ludźmi podczas wywiadów promocyjnych, koncertów. Ale chcę już, mimo wszystko, podzielić się tym albumem z nadzieją, że wielu osobom może on dać trochę wsparcia, otuchy, przyjemnych dźwięków i energii w tych podłych dla nas wszystkich czasach.” – SKINNY

*****

Skinny to wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini znany m.in. z muzyki do filmów “Galerianki” oraz “Lokator”. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, ma na koncie dwie płyty “Duty Free” oraz “Sex”.

W roku 2013 duet zakończył działalność, a Skinny zajął się pracą pod własnym pseudonimem artystycznym. W 2014 roku artysta wyprodukował dwa utwory na płytę “Anima” Justyny Steczkowskiej (“Kochankowie syreny” i “High Heels”).

W 2016 ukazała się jego pierwsza solowa płyta “The Skin I’m In” , na której znalazł się m.in. utwór “I Wish” z gościnnym udziałem Kasi Stankiewicz.

Najnowszy singiel “Simple / Nail It” na CD:
oraz na:

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply