Muniek i Przyjaciele – “Na żywo i akustycznie 2018 – 2019”. Zapowiedź płyty

Po dwóch latach od złotej płyty “Syn Miasta”, Muniek Staszczyk z kolegami powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej. Album zespołu Muniek i Przyjaciele pt. „Na żywo i akustycznie 2018 – 2019” zapowiada utwór „Bóg”.

“Kochani Przyjaciele, wszyscy obecnie tęsknimy za koncertami, a czas pandemii jeszcze wzmaga naszą tęsknotę. My artyści nie istniejemy bez Was – publiki. Dlatego oddaję ten album w Wasze ręce z nadzieją, że nowy 2021 rok pozwoli nam spotkać się gdzieś jak najszybciej na żywo i akustycznie. Z pozdrowieniami, trzymajcie się!” – Muniek.

Na płycie towarzyszą Muńkowi – Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak. Muniek i przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018.

fot. Jacek Poremba

Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek był”. Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.

Płyta ukaże się 5 marca 2021 nakładem i dystrybucji wydawnictwa ART2 MUSIC.

 

Leave a Reply