Shaman Dread z nowym singlem “Idealna kobieta”

10 lutego odbyła się premiera długo wyczekiwanego, debiutanckiego krążka młodego artysty występującego pod pseudonimem Shaman Dread. Drugim singlem promującym to wydarzenie jest utwór “Idealna kobieta”, do którego powstał teledysk.

Album jest utrzymany w dubowym klimacie i składa się z 10 niesamowitych utworów, wprowadzających słuchacza w niepowtarzalny sesyjny klimat. Kilka słów twórcy na temat premierowego wydawnictwa:

fot. materiały prasowe

“Prace nad albumem zacząłem w 2017 roku w kolaboracji z Dino Dub Selector’em aka Jabbadub. Do mnie należał tekst i wokal, Dino za to stworzył wszystkie riddimy, wykonał mix i master całego materiału. W 2018 powstał pierwszy klip promocyjny do utworu „Tak jak ja”. Z początku premiera miała się odbyć na przełomie 2018 / 2019 roku, lecz w sierpniu wyjechałem za granicę i przerwałem prace nad tym albumem. Ostatni utwór został nagrany pod koniec 2019 roku, lecz w związku z pobytem za granica postanowiłem, ze album poczeka jeszcze na swój czas. W 2020 roku poskładałem materiałem i stwierdziłem, ze jest tak fajny, ze trzeba to w końcu wydać, gdyż to było moje największe marzenie. Pod koniec 2020 roku dostałem namiar na wytwórnię Rewolta Label no i stwierdziłem kiedy jak nie teraz? Dogadałem się z Damianem, właścicielem wytwórni i zaczęliśmy działać. Ilustracje do albumu wykonał Wojtek Włodarczyk z „W graphics”, która zedytował później Filip Fajfer aka „HiFilip”.

Shaman Dread to wokalista, nawijacz, djembefola, selektor, pasjonat muzyczny. Przygodę z tworzeniem muzyki rozpoczął w 2007 roku, tworząc rapowy kolektyw “Ep”. Rok później poznał kulturę sound systemową, jamajską. Zainspirowany tym zaczął łączyć śpiewanie z nawijką i robić swoje numery w tym kierunku. W między czasie dogrywał zwrotki dla lokalnych artystów, by następnie w 2014 rok wziąć udział w projekcie “Dycha”. Zaoowocowało to wydaniem płyty “Strzał w dziesięć”. W tych czasach artysta grał koncerty lokalnie, w okolicach Jarocina Krotoszyna i Środy Wielkopolskiej. Po przeprowadzce do Wrocławia z siostrą i przyjacielem stworzył kolektyw dj’eski “Chaka Chaka Sound”. Shaman Dread grał wtedy imprezy połączone z koncertami, niestety ich drogi się rozeszły, wtedy zaczął… zbierać winyle i zaczął prace nad solowym albumem.

W czasach gdy robił rap supportował takich artystów jak m.in. Donguralesko, Peja, Slon, Rafi, Ramona.

Jako selektor i/lub nawijacz grał na imprezach na jednej scenie lub supportował m. in. Pablo Rastera, Young Pistols Sound, Ewer afro selekta, Jabbadub.

Płytę “Coś, gdzieś, kiedyś…” odsłuchasz w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/CosGdziesKiedys

 

Leave a Reply