Julia Sibielak prezentuje nowy singiel “Unreal”

“Unreal” to drugi singiel Julii Sibielak, który artystka prezentuje w rocznicę swojego debiutu. W nagraniu usłyszymy Atom String Quartet. Za kompozycję odpowiada Mateusz Krautwurst.

Ten utwór to niemałe zaskoczenie. Jeżeli tak ma wyglądać droga artystyczna młodej wokalistki, to możemy być spokojni o jej dalsze losy. Julia Sibielak zaskakuje odpowiednim wywarzaniem emocji i pełnią dojrzałości. Artystka nie eksploatuje nadmiernie swojego głosu, stara się subtelnie uwalniać liryzm i wychodzi jej to co najmniej dobrze. To umiejętne rozegranie pomiędzy balladową kompozycją a stonowanym, choć wystarczająco wyrazistym wokalem, budzi podziw. Zapewne niemała w tym zasługa, odpowiedzialnego za kompozycję i produkcję Mateusza Kraustwursta, który wydobył z artystycznej duszy wokalistki, to co najlepsze.

fot. materiały prasowe

Należy zwrócić uwagę na nieprzesadną podniosłość tego utworu, który nieodpowiednio poprowadzony, mógłby razić patosem i krępować emocjonalnym przeładowaniem. Słychać, że w tej propozycji wszystko ma swoje miejsce, co stanowi dodatkowy atut. Pewne uporządkowanie całości, nie zabrało jej duszy, a co za tym idzie, finalnie dało świetny efekt. Tutaj wszystko ma swoje miejsce, włącznie z mistrzowsko poprowadzonymi smyczkami. Takich piosenek nam potrzeba. Na takie po prostu warto jest czekać.

*****

Julia Sibielak debiutowała w 2020 roku utworem #Undiscovered. Jako najmłodsza uczestniczka Carpathia Festival zajęła 2. miejsce w ubiegłorocznej edycji festiwalu, śpiewając swój debiutancki singiel.

Nowa piosenka Julii jest opowieścią o zmianach i odpowiedzialności za scenariusz własnego życia. Młoda artystka zachęca nas do zauważenia granic między tym, co rzeczywiste i nierealne, a także dodaje odwagi, by nie bać się zmian, a szukać w nich inspiracji.

“Każda zmiana w naszym życiu jest po coś… To my piszemy dla siebie scenariusze. Podążamy za tym, czego pragniemy, żyjąc pod ciągłą presją. A gdyby tak się zatrzymać… Pomyśleć… Może zauważylibyśmy, że zaciera się granica tego, co nierealne. To od nas zależy jak to wszystko się potoczy. Tylko my możemy coś zmienić. Możemy nie patrzeć wstecz… Niech ten utwór Was inspiruje. Niech będzie natchnieniem do zmian (…)” –  si.bielak

Za produkcję muzyczną i kompozycję odpowiedzialny jest Mateusz Krautwurst. Warto dodać, że Julia Sibielak jest uczestniczką tegorocznej edycji Voice Office.

Posłuchaj piosenki “Unreal” w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/unreal

 

Jedna odpowiedź do “Julia Sibielak prezentuje nowy singiel “Unreal””

Leave a Reply