Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik we wspólnym projekcie muzycznym

10 lutego ukazał się zaskakujący album “Moje kochanie”, który został nagrany przez małżeński duet Katarzyny Grocholi i Stanisława Bartosika.

Już możemy usłyszeć płytę muzyczną autorstwa małżeństwa, pisarki Katarzyny Grocholi i Stanisława Bartosika, znanego szerszej publiczności ze współpracy z kabaretem Tey. „Moje Kochanie” opowiada o wielkiej miłości. Nie mogło być inaczej. W końcu teksty do niej napisała sama Katarzyna Grochola, a muzykę skomponował jej mąż, Stanisław Bartosik, ceniony kompozytor i puzonista. Na płycie znajduje się 11 utworów. W ostatnim, instrumentalnym, wybrzmiewa piękna, harmonijna sonata smyczkowa. Utwór jest prezentem dla samej pisarki od córki Stanisława Bartosika, skrzypaczki Darii Pujanek.

„Moje kochanie” stanowi uzupełnienie książki Katarzyny Grocholi „Zjadacz czerni 8”. Zarówno książka, jak i płyta to opowieść o miłości, która nie jest jednowymiarowa, określona, ograniczająca. Jest najważniejszą szansą na człowieczeństwo. Daje nadzieję i nadaje życiu sens. Choć Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik są młodym małżeństwem, na płycie „Moje Kochanie” opowiadają o dojrzałej miłości. Miłości, która wypełnia nasz sens istnienia. „Moje Kochanie” jest prezentem od pisarki dla męża z okazji jego urodzin.

Jak sama Grochola przyznaje: „Stasiu nagrywał dla mnie tę płytę przez półtora roku. Niebawem ma urodziny, to taki mój prezent dla niego. Jedni kupują sobie torebki, a ja postanowiłam napisać teksty piosenek i wydać jego płytę. W podziękowaniu za miłość.”

 

Leave a Reply