Emil Szwajk i jego nowy singiel. Posłuchaj utworu “Love song”

Emil Szwajk zaprezentował swój drugi autorski singiel pt. “Love song”. Intrygujący utwór odnosi się do obecnej sytuacji w Polsce. Przekaz podkreśla wyjątkowe lyric video, które powstało do tej propozycji.

Emil Szwajk  – jako autor tekstów lubi opisywać proces odkrywania samego siebie jako człowieka. Jako kompozytor, producent i multiinstrumentalista eksperymentuje z kolei łącząc z sobą z pozoru odmienne style i gatunki. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej. Jego nonszalancka barwa głosu dopełnia obrazu człowieka, który próbuje przedstawiać swoją subiektywną interpretację świata. Na co dzień mieszka w Rotterdamie, gdzie krok po kroku powołuje do życia swoje własne domowe wypasione studio nagraniowe.

fot. Natalia Bylok

Wegetarianin z piętnastoletnim stażem. Wolne chwile spędza dotleniając się i przebywając blisko natury. Oprócz muzyki Emil uwielbia też majsterkować (większość rekwizytów i strojów w klipach jest jego dziełem).

Zadebiutował singlem „Mobilem”, a niedawno ukazał się drugi „Love song”. Obecnie pracuje nad debiutanckim solowym albumem.

Pierwszy utwór zatytułowany “Mobilem” powstał 5 lipca 2019 czyli dokładnie w 31. urodziny Emila Szwajkowskiego. Impulsem okazała się całodzienna samotna włóczęga po zazielenionych miejscach w  Rotterdamie. Klip z kolei nakręcono w jednym z lasów niedaleko niderlandzkiego Amersfoort. Emil jest także głównym pomysłodawcą klipu.

Riff kompozycji ” Love Song” czekał aż 10 lat by znalazły go słowa. Spiritus movens Love Song to refleksja Emila Szwajka nad obecną sytuacją w Polsce. Nie ma w niej jednak bezradnego smutku. Wręcz przeciwnie – leitmotiv to siła płynąca z nieobojętności, reakcji i działania, do czego artysta zachęca. Trzy serca i sześć rąk maczało palce w tym klipie. Ich właścicielami są: Natalia, Emil i Andrzej. Oczywiście, że „Szwajki” Szwajkowscy.

A więc? „Nigdy za, późno by wziąć w ręce los”.

 

Sprawdź co nowego u Emila:

Facebook:https://www.facebook.com/Emil-Szwajk-…

Instagram: https://www.instagram.com/emilszwajk/

 

fot. Natalia Bylok

 

Jedna odpowiedź do “Emil Szwajk i jego nowy singiel. Posłuchaj utworu “Love song””

Leave a Reply