Zespół GRAPH!TE prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Niespokojny”

“Niespokojny” to najnowszy singiel zespołu GRAPH!TE, który pojawił się na początku tego roku. To kolejna po utworze “Jeszcze raz” premierowa propozycja grupy.

“Niespokojny” to wyraźnie piosenkowa propozycja, która wykracza poza inspiracje latami 80. Sama melodyka, na którą zespół GRAPH!TE stawia, zahacza nawet o lata 90., gdzie siła utworu muzycznego opiera się na wyraźnie zaznaczonej linii melodycznej. Do takich właśnie piosenek grupa zdecydowanie posiada smykałkę. Niemała w tym zasługa samej wokalistki Renaty Potomskiej, która odpowiada także za słowa i jest współkompozytorką tego utworu.

fot. materiały prasowe

Jej wokal idealnie wpasował się w formę, podkreślając przekaz zawarty w tekście poprzez umiejętne akcentowanie emocji zawartych w sugestywnej interpretacji. Sama kompozycja jest niezwykle nośna, a jej energia bywa imponująca. Do tego dochodzi budowanie napięcia, które uwalnia się stopniowo w trakcie trwania piosenki “Niespokojny”. To świetny utwór dla tych, którzy z nostalgią patrzą w przeszłość i szukają w muzyce jasnego przekazu i rzetelnego podejścia do samej kompozycji.

“Czasami tylko od nas zależy, jak sobie radzimy, gdy kapryśny los nie jest nam przychylny. Ta piosenka jest o tym, że warto odnaleźć w sobie siłę, by pokonać lęk i odkryć własną drogę pośród poplątanych ścieżek codzienności.” – tak zespół opisuje nowy utwór.

*****

GRAPH!TE to pięcioro przyjaciół, jedna pasja. Wspólną muzyczną ścieżkę rozpoczynali od kameralnych imprez. Początkowo tworzyli aranżacje ulubionych utworów, bawili się dźwiękami, szukając jednocześnie własnego brzmienia. W końcu w zaciszu studia zaczęli pisać piosenki, bo wierzą, że marzenia warto spełniać. Tworząc, poszukują najciekawszych rozwiązań, wymieniają się pomysłami, inspirują się nawzajem. Każdy z nich daje cząstkę siebie. Tak powstał ich pierwszy utwór „To nie sen” w 2013 roku i tak samo działają do dziś. Teraz zespół pracuje nad nową EP. W listopadzie ubiegłego roku grupa zaprezentowała utwór “Jeszcze raz”, do którego powstał teledysk.

Nasze piosenki – czasem energetyczne, czasem melancholijne – to popowe kompozycje z elementami rocka, disco czy funky. Na naszych koncertach można też usłyszeć aranżacje przebojów z lat 80. Fantastyczna atmosfera koncertów, pozytywna energia i kontakt z publicznością to nasz żywioł i najcenniejsze doświadczenie.

Singiel “Niespokojny” dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych: https://ffm.to/GRAPHITEniespokojny

*****

Wokal: Renata Potomska
Perkusja: Wojciech Barczak
Klawisze: Grzegorz Barczak
Bas: Piotr Kowalczyk
Gitara: Michał Pawlaczyk

 

“Jeszcze raz”, czyli nowy utwór zespołu GRAPH!TE

Leave a Reply