“Jeszcze raz”, czyli nowy utwór zespołu GRAPH!TE

“Jeszcze raz” to premierowy utwór zespołu GRAPH!TE, do którego powstał teledysk.

„Jeszcze raz” to piosenka o sile jaką niesie ze sobą przyjaźń, nie zawsze jest to prosta relacja jednak warto o nią zawalczyć. Piosenka jest dynamiczna, przepełniona dobrą energią a jej stylistyka osadzona w latach 80. – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

“Jeszcze raz” to mocno osadzona piosenka w stylistyce pop-rockowej, z klasycznym brzmieniem syntezatorów nawiązujących do lat 80. Przebojowy charakter utworu dodatkowo podkreśla charakterystyczny głos wokalistki Renaty Potomskiej. Zwraca uwagę swoboda z jaką zespół podszedł do kompozycji, dzięki czemu powstała lekka, niezwykle melodyjna, ale także wymagająca z naszej strony odrobiny zaangażowania piosenka.

Tak czytelnie zaprezentowana propozycja zapewne sprawdzi się na koncertach, a to dzięki energetycznej i na swój sposób angażującej formie. Stacje radiowe także powinny się zainteresować tym pozytywnie brzmiącym, pozostawiającym po sobie dobre wrażenie utworem. GRAPH!TE – tak trzymać!

*****

GRAPH!TE to pięcioro przyjaciół, jedna pasja. Wspólną muzyczną ścieżkę rozpoczynali od kameralnych imprez.

Początkowo tworzyli aranżacje ulubionych utworów, bawili się dźwiękami, szukając jednocześnie własnego brzmienia. W końcu w zaciszu studia zaczęli pisać piosenki, bo wierzą, że marzenia warto spełniać. Tworząc, poszukują najciekawszych rozwiązań, wymieniają się pomysłami, inspirują się nawzajem. Każdy z nich daje cząstkę siebie. Tak powstał ich pierwszy utwór „To nie sen” w 2013 roku i tak samo działają do dziś. Teraz zespół pracuje nad nową EP.

“Nasze piosenki – czasem energetyczne, czasem melancholijne – to popowe kompozycje z elementami rocka, disco czy funky. Na naszych koncertach można też usłyszeć aranżacje przebojów z lat 80. Fantastyczna atmosfera koncertów, pozytywna energia i kontakt z publicznością to nasz żywioł i najcenniejsze doświadczenie.”

*****

Zespół w składzie:

Wokal: Renata Potomska
Perkusja: Wojciech Barczak
Klawisze: Grzegorz Barczak
Bas: Piotr Kowalczyk
Gitara: Michał Pawlaczyk

 

Słuchaj utworu “Jeszcze raz” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/GRAPHITEjeszczeraz

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply