Brodka powraca z nowym utworem “Wrong Party” [PREMIERA]

Brodka powraca z nowym singlem „Wrong Party” w międzynarodowym towarzystwie. To zupełnie nowe oblicze artystyczne wokalistki.

Utwór jest wynikiem współpracy z zespołem Scottibrains, który tworzą: Dan Carey – szef wytwórni Speedy Wunderground i uznany producent muzyczny, Oly Bayston z Boxed In oraz perkusista  Liam Hutton. “Wrong Party” ukazuje się pod szyldem jednej z najciekawszych obecnie, niezależnych wytwórni Speedy Wunderground.  Artystka ponownie wychodzi poza strefę komfortu i tworzy muzykę na własnych zasadach.

„Czasami odczuwamy silny pociąg do osoby lub sytuacji, która jest dla nas zła, mamy świadomość, że się sparzymy, ale pożądanie jest tak silne, że nie możemy się mu oprzeć. O tym jest utwór „Wrong Party” – mówi Brodka.

fot. materiały promocyjne

„Wrong Party” to klasyczny „Speedy” singiel dźwiękowo nawiązujący do pierwszych wydawnictw wytwórni, to punk i pop w jednym. Charakterystyczny dla Scottibrains rytm niesie utwór, aż do momentu wybuchu ekstazy, chaosu. To prawdziwa chwila transformacji dla polskiej wokalistki i songwriterki, która wprowadza ją w nową erę, w kierunku nowego albumu, który jawi się na horyzoncie.

„Praca nad  singlem „Wrong Party” była bardzo wyjątkowa. Zamknęliśmy się w studio  z Danem, Olim i Liamem. Jammowaliśmy i eksperymentowaliśmy.  Przez moment spełniłam swoje marzenie o zespole punkowym i to wspomnienie zostanie we mnie na zawsze” – dodaje artystka.

Londyńska wytwórnia Speedy Wunderground, zarządzana przez uznanego producenta Dana Carey’a wraz z Alexisem Smithem oraz Pierre’em Hall’em, otrzymała niedawno nagrodę Best Small Label przyznawaną przez  AIM (Association of Independent Music). Dan Carey otrzymał również statuetkę Music Producer Guild Awards w kategorii the UK Producer of the Year. Jest odpowiedzialny za produkcję  albumu Fontaines D.C. „A Hero’s Death”, który trafił na drugie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. W 2014 r. Dan Carey otrzymał podwójną nominację do nagrody Mercury Prize za produkcję albumu Kea Tempest „Everybody Down” oraz Nicka Mulvey’a „First Mind”. W 2019 r. sytuacja powtórzyła się z krążkiem Black Midi „Schlagenheim” oraz Fontaines D.C. „Dogrel.

Słuchaj „Wrong Party”: https://brodka.ffm.to/sw035

 

Leave a Reply