Premierowy utwór Magdy Szczebiot. Posłuchaj singla “Wybrzmiewa”

“Wybrzmiewa” to autorski singiel altowiolistki, producentki, kompozytorki Magdy Szczebiot, który swoją premierę miał 15 stycznia. Jest to utwór instrumentalny będący połączeniem klasycznego kwartetu smyczkowego, z subtelnymi brzmieniami elektroniki.

“Wybrzmiewa” to doskonały przykład połączenia w spójną całość artyzmu i czystej wrażliwości. Pięknie poprowadzona kompozycja oparta została na ujmującej harmonii i organicznej melodyce. Pomimo, że jest to utwór instrumentalny, to nie jest on przykładem czegoś anonimowego, co tworzy jedynie tło do takiej wypowiedzi artystycznej. Staje się jej sednem. Za nią nie tylko kryje się jasna postać Magdy Szczebiot, ale też szereg uniwersalnych emocji, które bliskie są każdemu z nas. Kompozycja prowokuje do przemyśleń, a przeżycia same urzeczywistniają się podczas jej trwania.

fot. materiały prasowe

O stronie technicznej nie ma co pisać, bo artystka jest profesjonalistką w pełnym tego słowa znaczeniu. Potrafi przy tym budować napięcie, rozpisując tak wszystkie elementy, by stawały się czymś więcej, niż tylko szeregiem poprawnie ułożonych dźwięków.

Utwór został dodatkowo podkreślony wymownym, pełnym symboliki teledyskiem. Warto, a nawet trzeba posłuchać i pozwolić przenieść się w nieco inne, jakże poruszające rejony muzyczne.

*****

W muzyce Magdy słychać inspiracje folklorem, muzyką klasyczną i brzmieniem kwartetu smyczkowego. Zdjęcia teledysku zrealizowano na Podlasiu – na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Przyrody Krzemianka.

„Wybrzmiewa jest utworem refleksyjnym i powstało w czasach refleksyjnych. Melancholijny, odrealniony, wręcz baśniowy. Pozwala zatrzymać się na chwilę, zastanowić i spojrzeć w głąb siebie.”

“Może w tej krótkiej chwili dostrzeżemy to co w nas samych wybrzmiewa? Wspomnienia, wydarzenia, emocje? Dla każdego jest to coś innego. Natura jest dla mnie bardzo ważna dlatego całość osadzona jest w niesamowitych okolicznościach przyrody. Natura mnie inspiruje, pozwala znaleźć prawdę. Ona prowadzi do tego co w nas pierwotne i prawdziwe. Do nas samych.” – jak informuje artystka.

*****

Zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Muzyka: Magda Szczebiot

Miks i mastering: Piotr Wieczorek

Produkcja: Motion Pikczer www.motionpikczer.com

Scenariusz: Michał Liszcz, Natalia Wesołowska

Reżysera: Michał Liszcz

Zdjęcia: Kuba Woźniak

Kierownik produkcji: Natalia Wesołowska

Ruch: Maria Lenczewska

Montaż / Color grading: Michał Liszcz

 

 

 

Leave a Reply