Dżej Dżej, wokalista zespołu Big Cyc z premierą solowego albumu

Dżej Dżej, wokalista zespołu Big Cyc i basista Czarno Czarnych nagrał swój pierwszy solowy album zatytułowany “Ósmy dzień tygodnia”.

Dżej Dżej wychodzi ze zbroi, pod którą ukrywa się w Big Cycu i pokazuje zupełnie nową twarz: dojrzałego faceta z dużym bagażem doświadczeń. Teksty traktują o zwykłych sprawach, o bliskości otaczających nas ludzi i przedmiotów, które niespodziewanie dostrzegamy w czasach emocjonalnego kryzysu, jaki dotknął nas właśnie teraz.

fot. materiały promocyjne

Z jednej strony zgrywus i dowcipniś, z drugiej wrażliwy romantyk, zatwardziały podróżnik i miłośnik roweru. Artysta od ponad trzech dekad aktywnie funkcjonujący na polskim rynku muzycznym. Tym razem wystawia na próbę wszystkich swoich fanów.

Płyta został nagrana metodą home office, a partnerem Dżej Dżeja na płycie był Robert Cichy, znakomity muzyk i producent, laureat “Fryderyka 2019”. Słychać, że artyści bawią się akordami i brzmieniem, a fani mogą spodziewać się zgrabnych, ale nie banalnych melodii, tekstów zmuszających do refleksji nad życiem, nie mniej jednak ze sporą dawką optymizmu.

“Teksty traktują o zwykłych sprawach, o bliskości otaczających nas ludzi i przedmiotów, które niespodziewanie dostrzegamy w czasach kryzysu emocjonalnego. Takiego jaki dotknął nas właśnie teraz. Możecie spodziewać się zgrabnych melodii, poruszających emocji i sporej dawki optymizmu. Chciałem, żeby płyta była spójna brzmieniowo i tworzyła jednolitą całość. Myślę, że słucha  się go bardzo przyjemnie.” – jak informuje artysta.

 

Leave a Reply