Premiera teledysku do piosenki “Słońce moje” po niemal 30 latach

Po niemal 30 latach, Kostek Joriadis zdecydował się nagrać teledysk do piosenki “Słońce moje”, pochodzącej z repertuaru zespołu Human. Mało kto pamięta, że słowa do tego utworu napisał Robert Gawliński.

fot. Henryk Kotowski

Kostek Joriadis – W latach 80. udzielał się jako klawiszowiec i trębacz w kilku czołowych zespołach polskiej sceny. Był członkiem: Izraela, Papa Dance, Maanamu, Bajmu i Lady Pank.

 

Jako muzyk sesyjny współpracował też z grupami: Tilt, Kult, Gosia Janek, De Mono, Chłopcy z Placu Broni i Wilki. W 1993 założył i został wokalistą zespołu Human, z którym wydał album pt. “Earth”. Współtworzył płytę “Czekając na…” Kasi Kowalskiej.

W 2019 roku ukazała się reedycja płyty “Earth”.  Zespół Human został założony przez znanych i cenionych muzyków, Macieja Gładysza (znany ze współpracy m.in. z Edytą Bartosiewicz, Wilki), Kostka Yoriadisa (m.in. Izrael, Lady Pank, Maanam, Bajm, Tilt, Kult), Piotra Urbanka (Lady Pank) i Krzysztofa Patockiego. Historia Human jest dość krótka, oficjalnie zespół rozpoczął działalność w 1993, a zakończył w 1994 roku.

Human to zdecydowane, ostre granie, które zostało docenione przez dziennikarzy. Z pewnością znacie takie utwory jak „Polski” czy „Słońce moje”. Wszyscy fani cięższego grania powinni mieć ten krążek na swoich półkach.

 

Leave a Reply