Andrzej Sikorowski świętuje 50 – lecie działalności artystycznej

30 grudnia 2020 roku odbył się jubileuszowy koncert Andrzeja Sikorowskiego, który został zarejestrowany w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wydarzenie było podsumowaniem 50 lat obecności artysty na estradzie. Całość można obejrzeć poniżej.

Grudzień 1970 roku student IV roku filologii polskiej UJ wygrywa Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Tak zaczyna się trwająca 50 lat przygoda z estradą Andrzeja Sikorowskiego tekściarza, kompozytora, gitarzysty i wokalisty. Jest autorem kilkuset piosenek znanych z wykonań grupy Pod Budą, Mai Sikorowskiej, Grzegorza Turnaua czy Maryli Rodowicz. Nagrał wiele płyt, z których prawie wszystkie zyskały miano złotych czy platynowych.

fot. Adam Golec

 

“Piosenki piszę i wykonuję je z akompaniamentem gitary od 50 lat. Robię to sam, z zespołem Pod Budą, w towarzystwie swojej córki Mai lub Grzegorza Turnaua. Od czasu do czasu podrzucam coś innym wykonawcom. Należę do tego malutkiego grona szczęściarzy, którym dobrze płatne zajęcie nie sprawia żadnych trudności, daje satysfakcję, popularność, pozwala zwiedzać świat, poznawać wciąż nowych, interesujących ludzi. Nie zamierzam epatować czytających ten tekścik wyliczaniem nagród, złotych czy platynowych płyt, wylansowanych przebojów. W zupełności wystarcza mi satysfakcja czerpana z trwania obok obowiązujących trendów i mód, widoku pełnych sal, czy kogoś roniącego łzę wzruszenia. Pozostaje mi zatem życzyć wszystkim fanom moich utworów, by udało im się tak jak mnie „Jeść, pić, kochać”.”

 

Leave a Reply