Duet Rysy powraca z nowym utworem “4GET”

Rysy mają na koncie jedną płytę wydaną w 2015 roku. Teraz duet niespodziewanie powrócił z premierową kompozycją “4GET”.

Singiel „4GET” zapowiada album pod tym samym tytułem, który ukaże się w 2021 roku. Singiel i album to pierwsze wydawnictwa w nowej wytwórni muzycznej Dyspensa Records, założonej przez Krzysztofa Gonciarza i Wojtka Urbańskiego.

fot. materiały prasowe

Singiel zapowiada nowy album duetu RYSY, „4GET”. Premiera płyty przewidziana jest na wiosnę 2021.

Wydawnictwu towarzyszyć będzie rozbudowana promocja, która uwzględnia m.in. obecność zarówno muzyki, jak i wizerunku artystów na kanale Krzysztofa Gonciarza na YouTube (ponad milion subskrybentów).

Ich pierwsza płyta “Traveler” zyskała duże zainteresowanie, a RYSY zostały okrzyknięte jednym z ciekawszych zjawisk ostatnich miesięcy:

Nu beat ubrany w wysokiej próby produkcję niesie ze sobą niepodziewanie nośne piosenki. Duet producencki RYSY eksploruje ścieżki współczesnej muzyki klubowej po swojemu, ale też z dobrymi referencjami. Pomiędzy zaczepnością Moderata, a melancholią grupy The xx rodzi się przestrzeń dla muzyki Łukasza Stachurko i Wojtka Urbańskiego. RYSY niczym Disclosure czy SBTRKT dobrali na album wokalistów i wrzucili ich w nowy kontekst muzyczny. Justyna Święs znana z The Dumplings otwiera się w piosenkach Rys na zabawę z tanecznymi rytmami i eksperymentowanie z frazowaniem. Baasch znany dotychczas z mroczniejszej odsłony z powodzeniem odnajduje się w rytmach bardziej frywolnych. Piotr Zioła – debiutant przed wydaniem płyty intrygująco współbrzmi w duecie z Justyną.

„Traveler” eksponuje brakujące wątki muzyki klubowej, bez obawy łączy chwytliwe melodie z ujmującymi emocjami, szczyptą zadumy i technologiami. Muzyka elektroniczna w wykonaniu Rys miksuje w dobrych proporcjach techno duszę z podbitym basem. Ta muzyczna opowieść w dziesięciu odcinkach dzięki nieoczekiwanym zestawieniom otwiera przed słuchaczem zupełnie nowe, brzmieniowe przestrzenie. Tytuł płyty nie jest przypadkowy – RYSY zapraszają wszystkich w niesamowitą muzyczną podróż. Grafikę na okładkę zaprojektował Bartosz Gregorek, a za skład odpowiedzialna jest Ala Lesiak.

 

Leave a Reply